В Україні ще не встигли як слід підготуватись до давно очікуваного «Євро-2012», але вже сьогодні планують, як будуть використовуватись інфраструктурні об’єкти після проведення чемпіонату. Найбільш капіталоємними будівлями стали новоспоруджені стадіони в містах, приймаючих матчі та об’єкти транспортної інфраструктури. Споруджені нові термінали аеропортів та реконструйовано існуючі, відремонтовано сотні кілометрів українських автошляхів. Саме над тим, де зайняти тисячі одиниць дорожно-будівельної техніки після проведення «Євро» думають сьогодні спеціалісти головного проектного інституту «КиївСоюзДорПроект»…
Розглянувши багато варіантів розташування нових автобанів, спеціалісти цього інститут зупинились на використання в якості опорної магістралі в майбутньому транскордонному автомобільному переході Захід-Схід вже існуючу автодорогу Кременець-Біла Церква. Вона будувалась перед Великою Вітчизняною війною для швидкого перекидання військ Радянської Армії під час запланованого Сталіним «Європейського визвольного походу». Але Гітлер випередив радянського тирана, і по цій рівненькій магістралі німецькі танки вже за кілька тижнів змогли доїхати майже до Києва.
Автотраса фактично проходить поза межами населених пунктів, за виключенням кількох сіл і чотирьох райцентрів та вдало використовує водо розділ басейну Дніпра та Південного Бугу, що дає можливість обійтись без будівництва великої кількості мостів.
І найголовніша перевага будівництва автобану вздовж існуючої магістралі – це широка полоса відчуження, яка знімає проблеми викупу земельних ділянок у приватних власників та проблеми оформлення навіть земель запасу і резерву.
Але якщо на ділянці Кременець – Любар новий автобан майже повторюватиме стару магістраль, то далі трас проляже північніше, знову ж використовуючи водо розділ місцевих річок. Орієнтовно, по тій ділянці, якою сто років тому пролягала вузькоколійна залізниця Бердичів – Холоневська. І пройде фактично по південній околиці Бердичева, перетнувши Гнилоп’ять біля дачного масиву за Елінгом.
Після Бердичева автобан прямуватиме до південних околиць Києва, перетне Дніпро в районі Глевахи та підійде до Борисполя. Завдяки цьому скоротиться шлях Вінниця – Київ на третину, а жителям Бердичева теж стане зручніше добиратись до аеропорту. Замість сьогоднішніх трьох годин добратись до головних повітряних воріт країни зможуть доїхати за дві години замість сьогоднішніх трьох з половиною.
РІО Бердичів
|