Останнім часом в Бердичеві зросла кількість афер під час яких зловмисники користуються мобільними телефонами і користуються жадібністю бердичівлян. Таку інформацію надав Юрій Олефір, начальник Бердичівського МВ УМВС.
Головний міліціонер міста виступив перед присутніми на нараді, що стосувалась тримісячника благоустрою з метою донесення до людей інформації, як саме діють злочинці і як не стати їх черговою жертвою.
Як правило, на мобільні бердичівлян телефонують невідомі особи і повідомляють, що з їхніми рідними сталась біда – потрапив в лікарню, в аварію, скоїв злочин і т.д., і пропонують вирішити проблеми родичів. Ціна питання - кілька тисяч гривень, які потрібно переказати на певний номер телефону. Як правило, злочинці спілкуються з своєю жертвою, доти, доки кошти не будуть переказані на рахунок, тим самим блокуючи доступ, так, що рідні не можуть додзвонитись і поспілкуватись. Правоохоронці радять почувши лихі вісті про близьких по телефону, негайно передзвонити рідним і перевірити що і як, але в жодному разі не виконувати вимог невідомих осіб.
Розкрити такі злочини майже неможливо, бо майже всі вони йдуть з установ виконання покарань. Аферисти шукають жертву, дізнаються ім’я та телефони рідних, а інколи можуть імітувати голос близьких, словом використовують всі методи, щоб людина їм повірила і попалась на гачок.
Інший вид злочинців використовує у власних цілях людську жадібність і бажання швидко заробити гроші.
Пан Олефір, зазначив, що в місті з’явилась група аферистів, які діють за стандартною схемою. Спершу контактують з жертвою, скажімо, запитують як дістатись до лікарні, а потім, якщо їм розповідають де саме це знаходиться, пропонують показати дорогу і обіцяють за це сто доларів. Якщо жертва погоджується і сідає в машину, їй розповідають байку про те, що мовляв приїхали робити операцію рідним та от халепа - немає як розміняти долари на гривні, тож може ви нам позичите гривні, а ми вам залишимо долари, як заставу.
Зазвичай жадібність бере гору над розумом і людина погоджується, показує зловмисникам, де живе, заводить в дім і більше того, навіть при них виймає гроші зі сховку. А далі, як кажуть справа кількох хвилин – хтось з аферистів відволікає увагу господарів, а спільники крадуть усі заощадження. Ситуація може повторюватись у різних варіаціях, але наслідки одні й ті ж самі - у бердичівлян забирають все до копійки. Щоб уникнути таких ситуацій, правоохоронці радять бути пильними і повідомляти про підозрілих осіб за телефоном 102.
Джерело: "Ріо Бердичів"