Давно минули ті часи, коли дільничних міліціонерів знав кожен мешканець міста в обличчя. Тоді вони перебуваючи на своїй дільниці по 10-15 років добре знали кожного – хто чим дихає і що думає. Але свідомість наших громадян пережила трансформацію і зараз ставлення до людей у погонах змінилось. Населення просто перестало довіряти всім і правоохоронцям в тому числі. Зараз мало хто знає як звуть дільничного, як він виглядає і де його можна знайти. Тож зараз міліціонери намагаються поліпшити свій імідж в очах пересічних громадян низкою заходів спрямованих на це. Зокрема в Бердичеві, як і скрізь по Україні, щороку, згідно з наказами обласних управлінь МВС, проводяться оперативно-профілактичні заходи під назвою «Візит». Як можна вже здогадатись з назви, протягом квітня-травня дільничні інспектори навідуватимуться в кожну оселю, щоб познайомитись з мешканцями та довести до їх відома корисну інформацію.
Як розповів Олександр Велімовський, начальник СДІМ Бердичівського МВ УМВС, в Бердичеві з 27 березня по 20 травня проходить відпрацювання пов’язане з відвідуванням помешкань громадян. «Будуть проводитись профілактичні заходи пов’язані з відвідуванням помешкань громадян, насамперед за місцем проживання одиноких громадян похилого віку та неблагополучних сімей. Особливо вразливими є люди похилого віку, бо вони найчастіше стають жертвами шахраїв. Всі вже знають, що в нашому місті неодноразово були зафіксовані випадки, коли до стареньких приходили люди представлялись соцпрацівниками і пропонували обміняти старі гроші на нові, внаслідок чого люди позбавлялись значних коштів. А до правоохоронців люди звертаються запізно і такі злочини важко розкрити» - повідомив пан Велімовський.
Щоб надалі уникати таких ситуацій, покращити зворотній зв’язок з громадянами і отримати інформацію про злочини та правопорушення проводиться такий захід.
Основну роль в інформуванні населення відіграватимуть дільничні інспектори, адже вони найчастіше спілкуються з людьми. «Дільничні інспектори заходитимуть в квартиру, представлятимуться і залишатимуть свою візитку. Якщо виникають якісь питання то люди одразу ж можуть звернутись у будь-який час до інспектора в дільничий пункт міліції, що знаходяться майже у всіх мікрорайонах міста. У всіх цих пунктах чіткий графік прийому громадян – у вівторок з 9.00 до 13.00, і четвер з 18.00 до 21.00. Не варто забувати і про міський відділ міліції, де людина може отримати всю інформацію, що її цікавить – розклад прийому громадян, та іншу інформацію. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб люди знали своїх дільничних інспекторів, бо так повинно бути» - розповідає Олександр Велімовський.
Зараз в місті працює всього 13 дільничних інспекторів, а за правопорядком в районі слідкують 7. За словами начальника СДІМ, в місті вакантними залишаються три посади дільничних інспекторів, а в районі – одне місце. Це зумовлено тим, що люди не бажають служити в органах і шукають більш прибуткову роботу. За всіма нормативами і приписами, один дільничний інспектор має обслуговувати близько 2,5 тисяч бердичівлян, але в нашому випадку на одного інспектора припадає вдвічі більше людей – 4-5 тисяч. Через велике навантаження інспектори приділяють менше уваги мешканцям, які проживають на його території. Окрім того, дільничних кидають на різні заходи, що теж заважає виконанню прямих обов’язків людей у формі.
«Вони виконують дуже багато функцій і часом не встигають навіть відпочити нормально, саме велике навантаження призводить до браку людей» - констатує очільник СДІМ.
Однак, інспектори завжди виконують свій прямий обов’язок – спілкуються з людьми і попереджають злочини і встигають прийняти громадян на місцях – в дільничних пунктів міліції.
На даний момент в місті діє шість дільничних пунктів міліції: вулиця К. Лібкнехта 54, вул. Раскової 1, Толстого 20, Володарського, Шелушкова 2 та Котовського в приміщенні ЗОШ№12. Саме за цими адресами дільничними проводиться прийом громадян за вищевказаним графіком. Деякі з цих пунктів лише нещодавно перейшли в розпорядження правоохоронців. Ремонти та елементарну техніку доводиться робити і купувати майбутнім господарям, тобто міліціонерам і в більшості випадків власним коштом. Адже в законодавстві сказано, що має бути дільничний пункт міліції обладнаний тим і тим, але нікого не цікавить і ніде не вказано звідки візьмуться кошти на облаштування пунктів – такі от сумні реалії бердичівських дільничних.






Ріо Бердичів