5-6 разів на рік свої двері для усіх бажаючих відчиняє Житомирський інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом. Нині заклад має два рівноцінних підрозділи – у Бердичеві на Білопільській та у Житомирі. І там, і там надають однаково якісні освітні послуги, наголошує директор інституту Тамара Семенюк. Певний час студенти МАУП вимушені були їздити лише до Житомира: через незмогу платити за «комунал» бердичівські приміщення були зачинені. Та наразі обидва підрозділи – і житомирський, і бердичівський – готові надавати однаково якісні освітні послуги, стверджує Тамара Семенюк.
Тамара Семенюк, директор Житомирського інституту МАУП: «Навчання за місцем проживання – це найдешевший вил здобуття освіти, тим більш, що ми стабілізували свій кадровий склад. 70% наших викладачів працюють на постійній основі. 70% - це кандидати наук, доценти, маємо 6 докторів наук і професорів. У нас створені кафедри «Менеджменту» (завідувач – к.е.н., доцент Тетяна Хомчук), «Облік та аудит, фінансиі кредит» (професор Анатолій Палій), «Психологія» (к.п.н. Геннадій Гайдукевич), «Суспільно-гуманітарна та фундаментальна підготовка» (к.ф.н Валерій Федоренко). У складі цих кафедр працюють доктори наук, професори, які повністю відповідають за науково-дослідницьку діяльність кафедр.»
Усі спеціальності, за якими інститут пропонує освітні послуги, були акредитовані у 2011-му, інформує Тамара Семенюк. Мова йде про «Менеджмент», «Облік та аудит, фінанси і кредит», «Психологію». Як і раніш, запевняє директор, випускники інституту отримують на руки два дипломи: державного зразка – від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, а також диплом європейського зразка (згідно Болонського процесу). Перший свідчить про здобуття вищої освіти рівня бакалавра, спеціаліста або магістра, другий отримують бакалаври та спеціалісти.
Тамара Семенюк, директор Житомирського інституту МАУП: «Проходження атестації дає можливість нам здійснювати нашу діяльність не лише за заочною формою навчання, а й за денною. Це дасть змогу дітям безпосередньо використовувати ці приміщення і, не покидаючи свого рідного міста, продовжувати своє навчання. Виходячи з умов нашого регіону, ми встановили дуже помірні ціни. 4,5 тис. грн.. – бакалавр, 5 тис. грн.. – спеціаліст. Трохи дорожча «Психологія» та «Облік та аудит» - 5,5 тис. грн., а ось «Менеджмент» має дуже помірну ціну. Крім того, на Дні відкритих дверей, що пройдуть 26/05, 23/06, 7/07 та 28/07 діятиме 10-відсоткова знижка. Подав документи у ці дні – отримав знижку на навчання.»

Поділилися в інституті ще однією ідеєю: у планах, кажуть, варіант відкриття їхніх факультетів у школах Бердичева. Поки що фахівці розглядають можливість роботи на базі 6-ї школи факультету «Оціночна діяльність». У місті існує тенденція зменшення у школах випускних класів: так вже виходить, що діти не виявляють бажання вчитися у 10-11 класах. Втілення такої ідеї у життя, переконана Тамара Семенюк, допоможе уникнути щезнення вказаних класів.
Тамара Семенюк, директор Житомирського інституту МАУП: «Ціна питання – 5 тис. грн.. Це – денна форма навчання, помісячна проплата. Дитина за додаткову плату матиме у руках професію. «Оціночна діяльність» - спеціальність грошовита. На неї в області, окрім нас, ніхто не готує. Тобто, здобувається повноцінна освіта на базі школи плюс отримується професія.»
Завершив навчання у школі – продовжуєш 2 роки навчатися вже на базі Бердичівського підрозділу МАУП. Здобув освіту рівня «молодшого спеціаліста – без усілякого незалежного зовнішнього оцінювання, за співбесідою, вступаєш на ІІІ курс інституту МАУП на будь-яку спеціальність економічного напрямку.
Взагалі, на думку Тамари Семенюк, заклад має право на існування лише у тому випадку, якщо підтверджує своє звання кадрами та гідними умовами для навчально-виховного процесу. І такі умови у Житомирському інституті МАУП, резюмує директор, створені.
Тамара Семенюк, директор Житомирського інституту МАУП: «Лише на базі Житомирського інституту МАУП у 2-х приміщеннях у Бердичеві майже 3 тис. кв. м., у Житомирі – 2 тис кв. м. Бібліотечний фонд що у Бердичеві, що у Житомирі складає понад 40 тис. примірників. В електронних носіях за усіма спеціальностями кожен отримує усі ці матеріали. Тобто, матеріально-технічне забезпечення не гіршає, а поліпшується. Думаю, батьки і діти зрозуміють: отримання середньої освіти і диплому про певну спеціалізацію дасть шанс бути успішними у цьому світі.»
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
Телеканал "ВІК"