17-а сесія Бердичівської міської ради розпочалася із приємного: першим питанням на розгляд депутатів винесли розподіл квартир та видачу ордерів мешканцям аварійного будинку по вул. Свердлова ½. 17 родин з рук міського голови та голови обласної ради урочисто під оплески присутніх на сесії отримали ключі від нових помешкань та відповідні ордери.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Це — результат спільної праці з КМУ, особистої підтримки М. Я. Азарова, всіх міністерств і відомств. За такий короткий час оформити документи, виділити кошти і використати їх було непросто. Була також підтримка обласного керівництва: С. М. Рижука та Й. А. Запаловського, а також всіх підрозділів МНС. Коли ми розпочинали цю нелегку справу, у мене були певні сумніви щодо результату. Але, завдяки співпраці, ми отримали позитив. Сьогодні, вручаючи людям ключі від квартир, я побажав, щоб у їхніх сім’ях були радість, сміх, народжувалися діти. Вони отримали квартири з усіма зручностями.»
Новосельці із ключами в руках та слізьми на очах дякували та не вірили у те, що така складна ситуація із закупівлею квартир вирішилася у доволі короткі строки.
Тамара Поліщук, новосел: «Ми думали, що довго цього чекатимемо. І ми приємно здивовані, що сьогодні нам вручили ключі. Вдячні нашому голові і всім, хто нас підтримав у цьому, людям, які допомогли зробити все, щоб сьогодні у нас було житло і ми не вважалися “бомжами”.»
На цьому приємності не закінчилися. Почесне звання “Мати-героїня” та відповідне посвідчення отримала того дня бердичівлянка Таїсія Скок.
Наступні питання депутати розглядали, як завжди, злагоджено та швидко. Доки мова не пішла про припинення права користування земельними ділянками. Один із невдоволених орендарів земельної ділянки вирішив взяти слово, назвавши ще не прийняте депутатами рішення, протизаконним.
Василь Дішківський, власник земельної ділянки: «Йдеться мова про земельну ділянку по вул. Леніна, 13 а, на якій знаходиться капітальна споруда, пов’язана фундаментом із землею, і вона не може вільно пересуватися в просторі. Я не розумію, чому не поновити договір оренди? Я зрозумів би, коли б це стосувалося громадських потреб чи витрат з місцевого бюджету. Але після продажу недобудованого критого ринку, ця територія й цікавість до неї перейшли з громадських у корпоративні.»
Не побоявся Василь Дішківський вимовити таке слово, як “рейдерство”. На що секретар міської ради Василь Толочко дав обґрунтовану та чітку відповідь.
Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «Якщо Ви слухали уважно, ми всі питання, що стосувалися ринку й землі, ми зняли для до вивчення й пере узгодження всіх позицій. Щодо рейдерства, ми не будемо дискусувати на цю тему. 20 років тому по даному приміщенню, можливо, здійснювалося рейдерство теж. Правильна позиція, на мою думку, постійної комісії: до вивчити ці питання і зняти з розгляду сесії.»
Тож, знявши з розгляду питання про землю, наступні усі були прийняті одноголосно та без конфліктів. Голова Житомирської облради Йосип Запаловський лишився задоволеним тим, як працює у Бердичеві депутатський корпус.
Йосип Запаловський, голова Житомирської обласної ради: «Бердичівська міська рада, депутатський корпус є одними з найкращих в області. По-перше, це однодумці, відповідальні перед громадою люди. І ми бачимо приклади того, як активно розвивається місто: відкриваються нові підприємства, створюються нові робочі місця. Сьогодні сесія засвідчила, що всі питання, життєвоважливі для громади міста, вирішувалися одностайно, не було порозумінь, бо вивчалися на комісіях.»
Йосип Запаловський каже: приємно було побувати на сесії депутатів, де панує злагода та одноголосно приймаються всі рішення. Він сподівається, що у Бердичеві буде так і надалі.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Телеканал "ВІК"