
В перші дні травня більше десятка рекламних щитів сповістили жителів та гостей Бердичева звісткою, що до них їде ревізор. Хто такий написано – Микола Петренко. Що буде перевіряти теж написано – стан об’єктів охорони здоров’я.
Буцімто логічно, буцімто зрозуміло. Але незрозуміло хто такий Микола Петренко, і чому це йому закортіло поперевіряти перед виборами медицину в конкретно взятому виборчому окрузі.
На бігборді Петренка представлено три рази і різними словами: представник уряду, співробітник кабміну і працівник кабінету міністрів. Уточнюючи правильну посаду «ревізора» в інтернеті, ніде не знайшов згадок, що він працює в уряді України, натомість скрізь він згадувався як радник прем’єр міністра Азарова. Напевно, замовники рекламного макету про ревізора не захотіли писати прізвище Азарова на бігборді в Бердичеві, бо вони пам’ятають, як нещодавно неодноразово обливали фарбою щити із зображенням його соратника.
Шукаючи іншу інформацію про несподіваного бердичівського ревізора, з’ясувалось, що найбільше широкому загалу він відомий, як один з власників спиртово-горілчаного заводу в місті Золотоноша та власник торгової марки горілка «Златогор» і ще кількох десятків горілчаних брендів. Крім цього, за інформацією ЗМІ, йому належить ще один лікеро-горілчаний завод, кілька кондитерських фабрик Черкаської області, кілька сільгосппідприємств, розташованих там же, митні склади, та ще багато чого. В Черкасах він навіть профінансував будівництво пам’ятника самогонному апарату.
Тобто цілком зрозуміло було б, що цей самий Петренко в Черкаській області перевіряв, наприклад, якість продуктів харчування, а не в Бердичеві – медицину.
Але розгадка тут проста – не хоче Петренко іти в депутати по мажоритарному окрузі в своїй рідній області, де його добре знають, а хоче йти в Бердичеві, де про його «добрі» та інші справи ще не чули і не бачили. Ще десять років, коли не був достатньо розвинений інтернет, тому ця схема цілком себе виправдувала. Так, генерал Чикал спочатку обрався в Бердичеві, а на наступний термін в сільському районі Хмельницької області.
Сьогодні ж будь якому бердичівлянину, або жителю сусідніх районів, які входять до 63 виборчого округу з центром в Бердичеві достатньо набрати прізвище майбутнього кандидата-мажоритарника в «гуглі», і відразу стане видно хто він такий, і якими ділами «прославився».
Отже, восени побачимо, скільки виборців округу шукають інформацію в інтернеті, а скільком цілком достатньо прочитати великі букви на рекламному щиті.
Ріо Бердичів