Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
2005 р. —
в Бердичеві по вулиці Завадського урочисто відкрито обеліск з граніту, присвячений керівнику бердичівського підпілля Володимиру Завадському. Напис на обеліску: "Вулиця Завадського названа іменем Ю.В. Завадського (1922-1943) керівника Бердичівського молодіжного підпілля в роки Великої Вітчизняної війни". Це вже другий обеліск, присвячений герою підпілля – у 1965 році на цьому місці було відкрито обеліск з залізобетону. Одночасно вулиці, що до того носила назву Радянська, було надано ім'я підпільника. В тексті напису на новому обеліску припустились помилки: справжні ініціали Завадського – Володимир Юліанович. Детальніше...
1951 р. —
у Бердичеві в сім'ї службовців народився Олексій Олексійович Хилюк. З 1986 по 2002 рр. Олексій Хилюк працював у органах місцевого самоврядування, в тому числі міським головою. Обирався Народним депутатом України 12 (1) скликання (1990-1994 рр.). За активну громадсько-політичну діяльність Олексію Хилюку у 2002 році присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Детальніше...
1919 р. —
в приміщенні редакції газети "Известия", що знаходилася за адресою вул. К. Лібкнехта, 1 (де, до речі, знаходилися також й відділ друку та пропаганди при виконкомі), відбувся профспілковий збір журналістів, які вирішували нагальні проблеми та виробили план роботи на найближчий час.
1919 р. —
в Бердичеві створено перший будинок для людей похилого віку, що не мають змоги доглядати самостійно за собою (так званий будинок пристарілих). Він припинив своє існування з початком Великої Вітчизняної війни.
1899 р. —
Бердичівська управа отримала дозвіл київського губернатора з питання облаштування у Бердичеві електроосвітлення. Для створення проекту відповідного договору губернатор надіслав до Бердичівської управи його зразок.
1795 р. —
містечко Бердичів у складі Житомирського повіту увійшло до складу Волинського намісництва, центром якого було місто Новоград-Волинський. Але у зв'язку з тим, що в Новоград-Волинському не було підходящих будинків для розміщення управлінців, в 1797 році губернським містом призначають місто Житомир, а Намісництво перейменовують у Волинську губернію.
1752 р. —
теологічна комісія, запрошена єпископом Самуїлом Ожгою, розпочала дослідницьку роботу у ствердженні правдивості милостей ікони Матері Божої Бердичівської. Робота комісії тривала 4 роки. В результаті проведених єпископською комісією досліджень, було визнано правдивими милості, у тому числі 14 воскресінь з мертвих, 10 оздоровлень з різноманітних каліцтв, 19 випадків повернення зору, 14 оздоровлень помираючих, 112 несподіваних вилікувань від важких хвороб, а решта милостей стосувалася порятунку від різних небезпек.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.