Стихійні смітники є однією із найбільших проблем, які існують у сфері благоустрою у Бердичеві. З таким негативним явищем намагаються боротися постійно, але ефект від цього не тривкий. Варто лише комунальним службам, та й усім городянам під час загальноміських суботників, ліквідувати такі смітники, прибравши увесь непотріб, як майже одразу знаходяться не чисті на руку та совість люди, котрі знову організовують такі сміттєзвалища. Так, ніби знущаючись... Начебто і штрафи за подібні дії суттєво підняті, а результат мало відчутний.
Звісно, питання не стільки у штрафах, скільки у тому, кого ними карати. Адже спіймати подібних організаторів стихійних смітників, як кажуть, за руку, майже неможливо: діють вони потайки від інших, нерідко, під покривом ночі. Тому у Бердичеві вирішили відійти від усталених методів пошуку зловмисників і почали діяти новими, нетрадиційними способами. Один із них — копирсатися у смітті.
Звісно, процедура ця не надто приємна. Зате - ефективна. У цьому вже переконалися власники одного із магазинів, розташованих у районі “Дитячого світу”. Під час нещодавнього загальноміського суботника працівники ПП “Житлоремекс-2” та МКП “Бердичівкомунсервіс” змушені були спільними зусиллями наводити лад на території дитячого містечка, розташованого у цьому мікрорайоні. “Дитяче містечко” - це, звісно, голосно сказано. Таким воно перестало бути вже давно: дорослі перетворили його у суміш смітника із туалетом. Але ж прибирати все одно потрібно було, що працівники згаданих підприємств з честю і зробили.
Більше того, саме під час процесу прибирання вони спіймали, практично, “на гарячому” одного із організаторів цього стихійного смітника: серед купи пляшок, пакетів, шприців, іншого непотребу вони знайшли деякі документи, власником яких є один із розташованих поруч магазинів. За однією із версій, яку було взято за основу, чи то працівники цього магазину, чи то його господарі, аби не завантажувати себе зайвими проблеми із утилізацією сміття, просто викидали його на територію дитячого майданчика. У тому числі, й папери, які вже переставали бути документами. Коли до справи підключилися відповідальні особи, уповноважені на складання адмінпротоколів, первинна версія підтвердилася. Принаймні, власники магазину договору на вивіз сміття не мали. Не могли вони також пояснити, куди дівають непотріб.
Тож справу було передано на розгляд адміністративної комісії. Представник магазину, котра прибула на засідання, від звинувачень не відмовлялася, хоча й продемонструвала договір на вивезення сміття. Укладений, як з’ясувалося, за кілька днів до того, як відбувалися вищеописані події на “дитячому майданчику”. На членів комісії цей аргумент не подіяв. Вони припустили, що договір був укладений “заднім числом”. Від цього могли виграти і власники магазину, уникнувши таким чином покарання, і організація, що займається вивезенням сміття: роботу, фактично вони не виконували, а оплату за цей період отримали.
Тож, після ретельного розгляду адміністративної справи керівництво магазину було притягнуто до відповідальності. Відповідальності, зазначу, серйозної — штраф у розмірі 850 гривень. До речі, вони ще добре відбулися — такий розмір штрафу за подібне правопорушення є мінімальним.
Уповноважені структури міста, відповідальні за благоустрій, обіцяють, що надалі боротьба із забрудненням навколишнього середовища несвідомими громадянами стане ще більш жорсткою. Для цього обіцяють у подальшому продовжити використовувати нестандартні підходи до виявлення зловмисників. Та й карати будуть значно жорсткіше, аніж мінімальними штрафами. Може, хоч тоді подіє?
www.berdichivnews.com.ua