У Бердичеві триває місячник з основ безпеки життєдіяльності дітей. З цієї причини місцеві рятувальники – інспектори районного управління державної техногенної інспекції та “МНСники” напередодні літніх канікул зустрілися із учнями, їхніми батьками та вчителями другої гімназії, аби розповісти про елементарні правила поведінки, що допомагають уникнути надзвичайних ситуацій.

Віталій Пилипчук, ст. інспектор Бердичівського РВ УДТІ в Житомирській області: «Цей місячник спрямований на те, щоб напередодні літніх канікул убезпечити дітей. Дехто з них залишиться вдома без нагляду, дехто поїде у пришкільні табори. Наше завдання — ще раз навчити дітей правильно поводитися з вогнем, відпочивати на водоймищах, провести з ними відкриті уроки.»
У гімназії теж турбуються про життя та здоров’я дітей, кажуть вчителі. З 14-го по 18-те травня у них проходив тиждень знань правил з основ безпеки життєдіяльності. Зустріч з інспекторами — вінець усіх заходів, що відбувалися у школі з нагоди тижня безпеки.
Людмила Станкевич, заступник директора з навчально-виховної роботи БМГГ №2: «Це і виховні години у класних колективах, і виховні години у групах продовженого дня, створення словника моральних цінностей. Це — пошуково-енциклопедична робота, що проводиться гімназистами. За основу ми взяли вислів “Як убезпечити своє життя і здоров’я”. окрім того, відбуваються виставки малюнків, літератури у бібліотеці.»
Не лише робота з дітьми запорука безпечного життя, вважають вчителі закладу. Вони також проводять виховні бесіди й лекції з батьками їхніх учнів. На останньому тренінгу пояснювальну роботу із дорослими провів й інспектор держтехінспекції.
Загалом, робота з убезпечення життя дітей проводиться у школі систематично, розповідають вчителі. Останні впевнені: їхні вихованці багато знають про правила поводження з вогнем та інше.
Антон Лапінський, учень 6 класу БМГГ №2: «По-перше, не можна запалювати бенгальські вогні біля ялинки. Це мені розповіли батьки. Не можна йти у воду в нетверезому стані. Це мені тренер з плавання розповів. Також не можна залишати увімкнений газ при дітях. Одного разу я собі пальці обпалив, був опік ІІІ ступеня.»
Олександра Качковська, учениця 6 класу БМГГ №2: «Потрібно дотримуватися правил: не лізти у воду, не знаючи глибини. Не можна розмовляти із незнайомцями, бо можуть статися неприємності, і будуть хвилюватися батьки.»
Завершальним етапом усіх заходів, що проходили того дня у школі, була лінійка із показовим виступом працівників МНС.
Після такого, кажуть діти, вони дійсно полюбили професію пожежника, і вважають її доволі престижною сьогодні.
Руслан Пер’ян, учень 6 класу БМГГ №2: «Я дізнався про це ще з уроків основ здоров’я, але зараз нам показали це на прикладі. Я брав участь у сценці про пожежника. Мені сподобалася ця роль. Я вважаю, що справа пожежника важка і потрібна, бо без неї може загинути багато людей.»
Олександра Качковська, учениця 6 класу БМГГ №2: «Я думаю, що справа пожежника дуже нелегка, але потрібна. І неважливо, чи жінка ти, чи чоловік. Це справа для будь-кого.»
Загалом, місячники й тижні з основ безпеки життєдіяльності інспектори разом із вчителями проводять двічі або й тричі на рік. Особливо, перед зимовими та літніми канікулами, оскільки саме тоді діти можуть залишитися без нагляду. Подібні заходи набагато знижують рівень смертності дітей під час пожеж та надзвичайних ситуацій.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
ТРК ВІК