22 травня виповнюється 151-а річниця з дня перепоховання тіла великого сина українського народу Тараса Шевченка. Поета не стало 10 березня (26 лютого) 1861 року. Так як Шевченко помер в Петербурзі, його поховали в цьому місті на Смоленському кладовищі. Але великий українець у своїх безсмертних рядках заповідав друзям поховати його так, щоб бути з рідною Україною і душею і тілом. "Як помру, то поховайте Мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій, щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий...". Його приятель Григорій Честахівський, за підтримки рідних поета, виконав прохання і знайшов таке місце - Чернеча гора в Каневі. Перепоховання відбулося 22 травня 1861року. З того часу українці збираються разом біля могили в Каневі, приходять до пам’ятників генію української літератури, щоб вшанувати пам’ять поета-велетня духу, живим словом. Громадськість Бердичева традиційно долучається до загальноукраїнських вшанувань Кобзаря.
Цього року, в Бердичеві 151-у річницю перепоховання поета відзначили набагато пишніше і краще ніж день його народження. На спомин про славного українця в Бердичеві, біля пам’ятника поету, 22 травня, відбувся урочистий захід . Який на відміну від решти, що проводились в березні, приємно здивував програмою та загальною атмосферою. Бердичівляни приділили Кобзареві більше ніж п’ять хвилин, а присутні чиновники потішили виступами в яких цитували великого поета. Щоправда, поки що з папірцем в руках, але це можна списати на зайнятість міської верхівки.
Іван Демусь, перший заступник міського голови, розпочавши свій виступ з цитати одного з творів Шевченка, зазначив, що данний захід повинен бути аполітичним і вільним від будь яких амбіцій. Адже бердичівляни приходять до пам’ятника поету, щоб вкотре почути його слово і поспілкуватись ним.
«Минув 151 рік з того часу, як славний син українського народу повернувся на Батьківщину, в оспівану ним рідну землю. Здійснилась одна з заповітних Шевченкових мрій – Україна незалежна і суверенна держава. Ми маємо неоціненний здобуток у вільній державі вільно виявляти свою волю, тож молоді слід вірно обирати свої життєві шляхи» - повідомив заступник голови.
Також пан Демусь подякував закладам освітита культури за участь в Шевченківських днях. Відзначили і молодь, яка брала активну участь в конкурсах імені Тараса Шевченка та імені Петра Яцика. Шістнадцять обдарованих бердичівлян отримали з рук заступника мера і Валентини Адаменко, начальника управління освіти, книги та грамоти, що стануть безумовно стимулюватимуть дітей до подальшого зростання. Завершився захід традиційним покладанням квітів до пам’ятника поету.























Ріо Бердичів