Прекрасна і доволі безтурботна пора, коли можна досхочу весело ганяти подвір’ям з товаришами, гратися в пісочниці та робити безліч інших цікавих і захоплюючих справ, казка під назвою «Дитинство» все ж має своє завершення. У шість років вихованці дитячих садочків стають першокласниками і мають змінити свою головну діяльність – ігрову – на навчальну.
Як зробити так, аби перехід дитини до школи був комфортним та безболісним, нещодавно обговорювали методисти усіх дошкільних навчальних закладів Бердичева. На базі 28-го садка пройшло методоб’єдання з питань наступності між дошкільною та шкільною ланками освіти.
Лариса Фабянчук, керівник методоб’єдання, методист ДНЗ №26: «Наступність – це послідовність. Ті знання, які діткам дають у дитсадку, повинні мати продовження у школі. Адже не можна навчити дитину читати і писати, якщо вона не чує звуків у словах, не вміє робити звуковий аналіз слова. Якщо не вміє рахувати до десяти і порівнювати числа, не зможе навчитись математиці».
Свій погляд на підготовку дітей до школи висловили усі учасники методоб’єдання. Також представники дитячих садочків продемонстрували свої практичні напрацювання та переглянули контрольні заняття з грамоти і математики у двох старших групах 28-го ДНЗ.
Підготовку вихованців до навчання у цьому закладі здійснюють, починаючи з найменших груп, а майбутніх випускників вчать азам читання і письма, водять їх на екскурсії до школи, знайомлять з учителями.
Леся Пойдіна, методист ДНЗ №28 «Казка»: «Задача нашого садочка – підготувати дітей до школи так, щоб вони при вступі не відчували жодних незручностей. Але робота в нас ведеться не лише з дітьми, а й з педагогами та батьками, для яких ми проводимо лекторії, збори, виготовляємо папки-пересувки».

За твердженням видатних педагогів, старший ступінь дитсадка – це вже на третину школа, а молодший ступінь школи – це лише на третину дитсадок. У дошкільному закладі випускники є найстаршими за усіх вихованців, тому почуваються впевнено. Зовсім по-іншому, кажуть методисти, ситуація складається у школі, де вчорашні дошкільнята виявляються найменшими учнями. Аби вступ до першого класу не викликав у дитини стрес і розгублення, її слід готувати до цього не лише, даючи знання, а й психологічно та морально.
Лариса Фабянчук, керівник методоб’єдання, методист ДНЗ №26: «Вступ дитини до школи хвилює батьків, учителів і нас, працівників дошкільних закладів. Не можу не згадати думку вченого, що «починати виховання зі школи – це наче будувати дім без фундаменту. Саме садочок сприяє тому, що діти отримують важливі життєві позиції, розвиваються у різних сферах життєдіяльності. Робиться це за допомогою занять, таких як сьогодні показав заклад. Ми бачимо, що в дітей гарні знання, вони ерудовані, мають логічні задатки, тож, думаю, вони будуть гарними учнями».
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков
Телеканал "ВІК"