Із благодійним концертом до Райківської виправної колонії завітали представники центру реабілітації алко- та наркозалежних людей “Лехайм”. Виправна установа особлива тим, що у ній перебувають в’язні, хворі на ВІЛ-інфекційні захворювання. Саме таким людям “лехаймівці” допомагають стати на правильний шлях.
Сергій Романенко, директор центру реабілітації алко- та наркозалежних “Лехайм”: «Ми приїхали сюди з гуртом “Прославление”. Це ніякі не артисти, просто нас із різних міст України з’єднав Бог. Приїхали скрасити життя цих людей, підтримати їх, щоб у них загорілася іскра до життя.»
20-го травня увесь світ відзначав День пам’яті жертв СНІДу, тож благодійний концерт приурочили саме до цієї дати. Артисти та деякі із ув’язнених не з чуток знають про цю страшну хворобу.
Зупинити її розповсюдження — головне завдання, що ставлять перед собою наставники центру “Лехайм” та керівництво колонії.

Станіслав Шафранський, начальник РВК №73: «Якщо ви вступаєте з незнайомими у статеві зв’язки, або вперше взяли у руки шприц, подумайте… Може, цей концерт дасть поштовх до життя не лише нашим підопічним, а й тим, хто знаходиться за стінами колонії.»
Наталія Щокіна, наставниця центру реабілітації алко- та наркозалежних “Лехайм”: «Я сама бывшая наркозависимая. И жизнь не заканчивается, если ты болен СПИДом или попадаешь в места лишения свободы. Мы приехали сюда донести до людей, что есть Бог, который любит каждого человека. И чтобы не случилось в жизни, всегда есть выход.»
Під час концерту звучали, в основному, єврейські пісні, оскільки “Лехайм” представляє месіанську єврейську общину “Яхад”.
Знайомі усім мотиви викликали у глядачів овації, вигуки вдячності та прохання приїздити ще. Керівництво виправної установи тільки “за” проведення подібних концертів. Тим більше, що їхнім підопічним подобається.
Андрій, ув’язнений: «Конечно, понравилось. Ребята вдохновляют. Есть те, кто не верит в Бога, а тут шанс поверить. Пускай приезжают, вдохновляют, благословляют нас.»
Допоміг організувати та провести концерт у колонії заступник начальника закладу Арменак Чабанян. Він, як і його колеги, вважає, якщо хоча б один із підопічних установи стане на правильний шлях, робота пройшла недарма. І пісні, і розповіді артистів про своє життя — все це свідчення того, що його можна змінити у кращий бік.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Телеканал "ВІК"