Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
У Бердичеві відбудеться транспортна “революція”
Категория:
У квітні ми вже повідомляли про те, що конкурс на визначення перевізників, які мають працювати на новому автобусному маршруті №3-б, не відбувся. Причиною цьому стала відсутність заявок від підприємців, які воліли б узяти на себе обов’язок працювати на збитковому напрямку.
Нагадаємо, маршрут громадського транспорту №3-б, який з’єднує район Загребелля з усіма найважливішими місцями — ринком, лікарнею, вокзалом — з’явився у Бердичеві минулого року за ініціативи міського голови Василя Мазура. Певний час перевезення на цьому маршруті здійснювалися в експериментальному режимі: вивчалася його популярність, оптимальний графік та напрям руху автобусів. І от зараз час для експериментів закінчився, настала пора повністю його “легалізувати”. У першу чергу — визначити, шляхом конкурсу, перевізників, які на ньому працюватимуть. Що й було зроблено минулого понеділка на засіданні спеціальної транспортної комісії міста.
На розгляд членів комісії надійшло одразу дві заявки на участь у конкурсі - від приватних підприємців Валентина Вікарія та Віктора Андреєва. Кожна із кандидатур - достойна, а отже важко було комусь конкретному віддати перевагу. Тому члени комісії вирішили, що оптимальним буде — дозволити обом перевізникам працювати на даному маршруті. Тим паче, що й самі підприємці не заперечували проти цього. Як вже повідомлялося раніше, маршрут №3-б є збитковим, тому, для того, щоб покрити витрати на його обслуговування, було вирішено виставити його на конкурс у “парі” з іншим маршрутом - №1-а (Вокзал-пл.Будівельників). Отож, згадані підприємці працюватимуть ще й на маршруті №1-а.
Щоб між перевізниками не виникало конфліктних ситуацій, їхню роботу розвели у часі: один працюватиме у парні дні місяця, інший — у непарні. Загалом, на маршруті №3-б щоденно буде здійснюватися дев’ять рейсів. Інтервал руху автобусів становить 1 год. 10 хв. Найперший автобус із вул.Р.Люксембург у напрямку центра міста відправлятиметься о 6.15, а останній — о 18.45. У зворотному напрямку (від Залізничного вокзалу), автобуси починатимуть везти пасажирів о 6.50, а останній вечірній рейс припадатиме на 19.20. Щоправда, в обідню пору (приблизно з 12.00 до 15.00) автобуси не рухатимуться в обох напрямках — цей час відведено на обід.
Загалом, маршрут №3-б виглядатиме наступним чином: початкова зупинка буде розташована на перехресті вулиць Р.Люксембург-К.Цеткін, далі автобуси рухатимуться вул.Чуднівською, пл.Соборною, вул.Леніна, Короленка (там, біля ринку “Бердичівський”, автобуси розвертатимуться та їхатимуть у зворотному напрямку до “Фабрики одягу), К.Лібкнехта і аж до Залізничного вокзалу.
Можна констатувати, що засідання комісії, на якій визначали перевізників на описуваних маршрутах, пройшло доволі спокійно, без будь-яких ускладнень. Але це не значить, що так буде і надалі. Заступник міського голови Сергій Онофрійчук, який є куратором транспортної галузі Бердичева, відзначив, що це засідання можна, певною мірою, назвати своєрідною репетицією перед наступними, більш масштабними. Вже наприкінці цього-початку наступного років відбудуться нові засідання комісії, які визначатимуть перевізників на всіх інших нині діючих у місті маршрутах. Тому перевізникам вже зараз варто серйозно готуватися до цього процесу. Адже, не виключено, що декому з них доведеться припинити свою роботу.
Справа у тому, що Кабінетом Міністрів затверджено цілу систему визначення переможців вищеописаних конкурсів. У тому числі — критерії оцінки пропозицій, які надаватимуть перевізники: за створення тих чи інших умов претендентам або нараховуватимуть бали, або, навпаки, зніматимуть. Наприклад, чим більшим та новішим буде автопарк перевізників, а також кількість їхніх працівників, тим більше балів вони отримають. А от якщо водій перевізника потрапляв у ДТП чи скоював порушення Правил дорожнього руху, то можна взагалі втратити всі шанси на роботу на маршрутах.
Крім того, для перевезення пасажирів на міських маршрутах не допускатимуться автобуси, переобладнані із вантажних. Не виключено, що до того часу у законодавство будуть внесені анонсовані зміни, яким обмежать і вік автобусів, які можна використовувати для роботи на міських маршрутах.
Тож, вже зараз можна спрогнозувати, що на систему перевезень у місті чекає ряд революційних змін. А, отже, з маршрутів мають зникнути не пристосовані та старі автобуси, ті, які мають малу пасажировмісткість. Не виключено, що зміниться і кількість перевізників, адже малим підприємствам важко буде тягатися із тими, які мають і солідний автопарк, і штат кваліфікованих водіїв, і добру репутацію.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.