За півроку Україна почне жити за абсолютно новим законодавством, яке має докорінно змінити не тільки правоохоронну та судову системи, але й, власне, внести позитивні корективи у повсякденне життя простих громадян. Принаймні, таким є задум. А як вийде насправді, можна буде оцінювати тільки після того, як ця подія станеться.
Мова йде про кримінально-процесуальне законодавство, введення в дію якого очікується за кілька місяців. І це стосується не лише нового Кримінально-процесуального Кодексу, прийнятого навесні парламентом. Поруч із цим зведенням законів, народні депутати внесли ряд змін у ще близько 70 нормативних актів, які у тій чи іншій мірі мають відношення до правоохоронної та судової систем. Але, доки набрання чинності Кримінально-процесуального Кодексу лише очікується, то вищеназвані зміни до інших законів вже діють. У цьому пересвідчилися і працівники бердичівської прокуратури, де помічники прокурора в одну ніч всі одразу стали прокурорами. Справа у тому, що відповідно до змін, внесених у Закон України “Про прокуратуру”, поняття “помічник прокурора” вже не існує. Натомість, вводиться новий термін-посада: “прокурор прокуратури”.
Але введення нових назв посад зовсім не означає, що колишні помічники одразу ж отримали й усі повноваження, які мають прокурори. Головним у місті залишається прокурор міста. А всі інші працівники будуть називатися “прокурорами прокуратури”. Погодьтеся, дещо заплутано. І людям, котрі мало обізнані із такими нюансами, буде непросто розібратися у цьому класифікаторі посад. Та з часом звикнемо до цього і сприйматимемо таке явище, як звичайне.
Нині ж, за словами прокурора Бердичева Ігоря Попова, з котрим спілкувалися з цього приводу наші журналісти, всі колишні його помічники та старші помічники вже написали заяви про призначення їх на посади прокурорів та старших прокурорів прокуратури. Нові назви посад впроваджено у перший день літа.
|