Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
2008 р. —
в бердичівській єврейській общині "Хабад" відбулась історична подія – общині був подарований новий Свиток Тори (
Закон Мойсея, П'ятикнижжя Мойсеєве — перша частина Танаху, або, як його називають християни, Старого Заповіту Біблії. За єврейською традицією вважається, що Тора була записана Мойсеєм безпосередньо з "вуст" Бога). Свиток Тори був подарований общині професором Цві Фрідманом з Ізраїлю, для якого написання свитка пов’язане з особистим чудом: єдина дочка професора багато років не мала дітей і лікарі не давали їй приводу для надії. Але після того, як її батько замовив Тору для общини Бердичева, не пройшло і року, як вона народила двох дочок, за яких молилась ось вже 14 років.
2005 р. —
у місті розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція "Бердичів древній і вічно молодий", присвячена 575-й річниці від часу першої згадки місцевості, на якій виник Бердичів, 460-й річниці першої писемної згадки Бердичева в історичних документах та 160-й річниці з часу набуття Бердичевом статусу міста.
1920 р. —
після кровопролитного бою Бердичів було остаточно визволено від польських військ 11-ою кавалерійською дивізією Першої кінної армії, на чолі якої були Семен Будьонний та Климентій Ворошилов. Під час бою вибухнули артилерійські склади з мільйонним запасом снарядів. Різні джерела дають різну інформацію стосовно того, хто підірвав ці склади – відступаючі поляки чи більшовики-підпільники. Від цього вибуху постраждало багато будинків Бердичева.
1919 р. —
РНК України приймає постанову про націоналізацію шкіряних заводів акціонерного товариства "Апштейн" (Київ), "М. И. Вайсберг и с-вья" (Васильків) і "Карла Шленкера" у Бердичеві, якою бердичівське підприємство з усіма відділенями, складами, конторами, майном та капіталом оголошується націоналізованим і надходить у відання Ради Народного Господарства України, а безпосереднє керівництво переходить до Укрголовшкіри. Детальніше...
1917 р. —
на загальних зборах майстрів і робітників заводу "Прогрес" було прийнято рішення про створення професійного союзу металістів. Збори також затвердили статут цього союзу.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.