Двовладдя, що установилося в обласному футболі, вже другий рік не дає спокою ні вболівальникам, ні спортивним функціонерам. Та й, об’єктивно, не сприяє розвитку футболу загалом. Одні місцеві (районні та міські) федерації визнають головною обласну федерацію під керівництвом
Юрія Опанащука, а інші — федерацію, яку очолює
Олександр Коцюбко.
Пікантність ситуації полягає ще й у тому, що Юрія Опанащука, начебто, підтримує обласна влада, а от у Олександра Коцюбка своє “покровительство” у Федерації футболу України.Принаймні, вона визнає єдино легітимною на Житомирщині саме федерацію Олександра Коцюбка. Тому з цим фактом змушені рахуватися навіть ті у нашій області, хто не визнає Коцюбка як керівника. Хоча б тому, що ФФУ підтримує стосунки лише з ним.
Подібне двовладдя на Житомирщині в очах всієї України виглядає, щонайменше, смішно. Але зараз саме через цю ситуацію і Олександр Коцюбко, і увесь обласний футбол може опинитися у центрі міжнародного скандалу, як би це голосно не звучало. Значною мірою дотичні до цього процесу і бердичівляни, хоча вони всіляко намагалися врегулювати питання мирним шляхом і не виносити його на загал. Проте, про все по-порядку.
Та, насамперед, нагадаємо, що між Олександром Коцюбком та федерацією футболу Бердичева існують, м’яко кажучи, напружені відносини. Принаймні, саме наша федерація є чи не найбільшим опонентом Олександра Коцюбка. Мало того — саме бердичівляни ініціювали позов, вимагаючи у судовому порядку визнати нелегітимність його федерації. Проте, визнають чи не визнають його бердичівляни, питання зараз не про це. Інколи їм доводиться все ж спілкуватися з Олександром Коцюбком із вищеназваних причин.
Отже, ще у травні з’явилася інформація про те, що ФФУ ініціювало виділення на кожну із обласних федерацій квитків на матчі Євро-2012 на суму у шість тисяч євро. При цьому, квитки не тільки дешеві, але й у центральні сектори, вартістю у сотні євро. У подальшому ці квитки мали бути обласними федераціями поширені безкоштовно між районними та міськими. Дісталися такі квитки і Житомирщині: їх передали у федерацію Олександра Коцюбка, оскільки саме її ФФУ визнає легітимною.
Однак, що далі сталося із цими квитками, точно невідомо. Проте, у бердичівлян є підозра про те, що замість поширення білетів безкоштовно Олександр Коцюбко почав їх продавати, що категорично заборонено. У розпорядження наших журналістів потрапив лист, направлений головою Бердичівської міської федерації футболу
Володимиром Ковальковським голові Федерації футболу України Григорію Суркісу. З текстом листа ви маєте змогу ознайомитися у цьому ж матеріалі. Ми ж попросили прокоментувати ситуацію, що склалася одного із керівників БФФ
Олександра Подгорчука.
За його словами, нещодавно бердичівлянам зателефонували від Олександра Коцюбка і, повідомивши про можливість отримати квитки, попросили Володимира Ковальковського особисто під’їхати у визначений день у Житомир, що й було зроблено. Але, по приїзді на місце, з’ясувалося, що Олександр Коцюбко від’їхав із приміщення федерації у “термінових справах”. Тому було призначено інший день та час зустрічі. Проте й тоді зустрітися із Олександром Коцюбком не вдалося. Ситуація повторювалася кілька днів і не вирішена по сьогодні, хоча Євро-2012 вже розпочалося. Натомість, як стало відомо бердичівлянам, за словами Олександра Подгоручка, Олександра Коцюбка шукає не тільки наша федерація, але й новоград-волинці. Там також виникла ситуація із білетами на матчі Євро-2012, але дещо іншого характеру. Виявилося, що у Новоград-Волинському вже ...зібрали гроші на те, щоб отримати від Олександра Коцюбка білети на футбол.
Чи пов’язані між собою якимось чином ці дві події, можна лише здогадуватися. Але у Бердичівській федерації підозрюють, що Олександр Коцюбко, отримавши “дармові квитки”, вирішив на цьому дещо підзаробити і ті білети, які передбачалися Бердичеву, захотів продати новоград-волинцям. Чи така ситуація склалася лише із “бердичівськими” квитками, чи нічого не отримали й у інших федераціях, наразі питання вивчається.
Проте, розуміючи, що мирним шляхом вже навряд чи щось можна зробити, бердичівляни вирішили особисто звернутися до Григорія Суркіса із відкритим листом і розповісти йому про те, як його добру ідею — безкоштовні квитки для місцевих федерацій — втілюють на місцях. Те, що цей скандал може мати грандіозні наслідки, годі й говорити: ще й досі пам’ятне викриття англійськими журналістами українських посадовців, які так само торгували безкоштовними квитками на Олімпійські Ігри.
Наскільки достовірними є підозри бердичівлянам, покажуть лише компетентні органи, які обов’язково розберуться у цьому скандалі. У будь-якому випадку (навіть коли Олександр Коцюбко і не продає безкоштовних квитків) питання про те, для кого збирали гроші новоград-волинці теж буде актуальним. Адже квитки на Євро-2012 є іменними і їхній перепродаж вже є протизаконним...