Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
2003 р. —
виконавчим комітетом Бердичівської міської ради зареєстровано Руську Православну старообрядницьку общину Білокриницької згоди. Ще через декілька років – з 2006 – віряни почали проводити службу у приватному будинку, що знаходиться на вулиці Ніни Сосніної, 62.
1997 р. —
Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ у костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі, у Кракові в присутності архієпископа Мар’яна Яворського, митрополита Львівського, та делегації бердичівських прихожан освячено вірогідну копію ікони Бердичівської Божої Матері. До складу бердичівської делегації входили отець Ян Дудек ОСD, Євген Юрковський, директор медучилища, а також Євгенія Дмитрієва із Спільноти родин та Олена Мельник (вони принесли ікону до Папи під час освячення).
1923 р. —
у Бердичеві вперше за роки радянської влади відбулась міська виставка дитячих робіт. Речі та поробки для виставки діти виготовляли власноруч.
1921 р. —
цього дня відбулося перше засідання щойно обраної Бердичівської міської ради. До її складу увійшло 80 депутатів, у т. ч. 45 комуністів та 15 співчуваючих.
1901 р. —
Бердичівська міська управа отримала від директора народних училищ Київського навчального округу повідомлення про те, що державна нарада при Департаменті промисловості, науки і торгівлі, розглянувши подання Міністерства народної просвіти, постановила відкрити в Бердичеві школу ремісничих учнів. Так розпочалась історія Бердичівського машинобудівного технікуму, нині – коледжу промисловості, економіки та права.
1854 р. —
Київське губернське правління своїм рішенням постановило використовувати для Бердичівського повіту герб колишнього Махнівського повіту. Таке рішення було прийнято у зв'язку з тим, що ще у 1853 році згідно указу Сенату Російської Імперії на головних уборах поліції необхідно було розміщувати повітові герби. Та рішення київського губернського правління не отримало підтримки, і в листопаді 1854 року бердичівський міський землемір запропонував на розгляд посадовців новий проект герба.
1750 р. —
на Правобережній Україні розгортається повстання – національно-визвольний рух проти поневолювачів - Речі Посполитої та Російської імперії. Цього дня гайдамацький загін чисельністю у 120 чоловік, до складу якого входили селяни, козаки, наймити, міщани-ремісники і навіть збіднілі шляхтичі, напав на Бердичів. Проте фортецю їм захопити не вдалося, і повстанці обмежилися розгромом шляхетських і єврейських будинків.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.