Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
2007 р. —
в бердичівській єврейській общині, яку в цей час очолює раввин Мойше Талер, розпочав свою роботу новий освітній центр "Даат" ("Знання"). Мета центру – організація і проведення семінарів по єврейським традиціям для тих вікових груп євреїв, які не отримують системної освіти по єврейським законам в своїх общинах.
1962 р. —
у Вільнюсі помер Йосип Соломонович Котляр (1908-1962) – відомий дитячий письменник, поет, який народився у Бердичеві. Після революції 1917 року його сім'я переїхала до Харкова, де Котляр закінчив педагогічний технікум, а потім єврейське відділення Харківського вчительського інституту. Працював у єврейських газетах та видавництвах. Його вірші публікувались в єврейських альманахах та збірниках. Йосип Котляр випустив декілька книг віршів для дітей. Дитяча поезія Котляра, поряд з віршами Л. Квітко, була дуже популярною у єврейському середовищі у 1940–50-і рр. Детальніше...
1942 р. —
німецькі окупаційні війська ліквідували єврейський табір, що був розташований в Бердичеві на Лисій горі. Він діяв з кінця лютого місяця 1942 року, коли згідно наказу гебітскомісара Бердичівського округу Шмідта в табір, який створили на території колишніх казарм 14-го кавалерійського полку Червоної Армії, переселили всіх бердичівських євреїв-ремісників та єврейських дівчат та підлітків, що ще залишались живими після масових розстрілів у вересні 1941 року.
1923 р. —
в Бердичеві проходить окружний з'їзд будівельників. Цього дня делегати з'їзду відправили телеграму Володимиру Леніну з побажанням швидкого видужання.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.