Педагоги відділення еколого-натуралістичного напряму Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова щорічно проводять для вихованців пришкільних таборів міста розважально-навчальну гру. Цього разу вона отримала назву “Літній дивосвіт” і мала в собі 10 етапів. Деякі з етапів додали вперше, деякі удосконалили, розповідає методист відділення Ніна Ваховська.

Ніна Ваховська, методист відділення еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім. О. Разумкова: «Керівники гуртків представили свій напрям роботи в такій формі, щоб зацікавити дітей, щоб у тих був веселий настрій. Разом з тим вони хочуть дати певні знання дітям і перевірити їхній рівень знань. Але все це проходить в ігровій формі, бо кожна дитина матиме бадьорий, гарний настрій, що є запорукою здоров’я.»
Одним із оригінальних етапів діти та педагоги вважають “Кольори емоцій”. Головне у ньому — злагоджена командна гра.
Ірина Балац, керівник гуртка “Новий екологічний стиль життя” ЦПО ім. О. Разумкова: «Поєднання віршованого тексту з відгадуванням загадок про природу і створенням дозвіллєвого гарного настрою в літньому екологічному таборі. Це надзвичайно впливає на душу дитини і створює їй гарний фон для подальшого розвитку творчих здібностей.»
Олексій Негода, учасник гри “Літній дивосвіт”: «Хто проводив цю гру, читав вірш і останнє слово не говорив. Я повинен був відгадати це слово, і потім ми всі накривались куполом. Мені це дуже сподобалось.»
Усі назви етапів гри були зашифровані. І дітям за правильно відгадану назву ставили додаткові бали. Бінронадазо, що насправді є Робінзонадою, розшифровували не усі. А от із завданнями, що у ній були передбачені, діти впоралися із задоволенням.
Ніна Ваховська, методист відділення еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім. О. Разумкова: «Є такий етап, як школа безпеки в природі. Діти повинні знати, як створити безпечну поведінку в природі, якщо вони десь загубляться. Діти повинні знати знаки безпеки, про які їм розкаже керівник. Потім діти складають ці знаки з підручних матеріалів.»
Подібні ігри дають дітям подвійну користь: покращують здоров’я (бо майже усі етапи зі спортивними елементами) і дають нові знання про природу, кажуть організатори “Літнього дивосвіту”.
Ольга Лисюк, учасниця гри “Літній дивосвіт”: «Тут дуже цікаві ігри. Цього року зробили ще цікавіше — додали нові етапи, наприклад, мандрівник. Не було такого, що треба переправитись через річку.»
Анна Савчук, учасниця гри “Літній дивосвіт”: «Треба було залізти на мотузку і пролізти від одного дерева до іншого. Сподобалось, як я тут пролізала.»
Щоб діти запам’ятали кожен з етапів гри, педагоги намагалися підготувати найоригінальніші завдання. Своєї мети вони досягли: кожен із учасників вподобав собі певний етап.
Крістіна Степанова, учасниця гри “Літній дивосвіт”: «Сподобалась гра “Удав”. Ми доганяли хвостика. Отримали за це 10 балів.»
Наступного року організатори спробують додати ще декілька етапів, щоб дітям взагалі не було коли сумувати під час проведення гри. Пришкільні табори для цього і діють, аби їхні вихованці розважалися, вели здоровий спосіб життя і розвивалися фізично та розумово.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
ТРК ВІК