Платити за обслуговування своїх будинків бердичівляни вже найближчим часом будуть більше. Протягом кількох місяців у місті проводяться громадські слухання з приводу підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
Востаннє вартість утримання будинків та прилеглої території затверджувалась у 2008-му році, розповідають у виконкомі. За цей час підвищився розмір мінімальної зарплати і податків, здорожчали будівельні матеріали тощо. Тому жеки звернулися до виконкому з пропозицією підняти існуючі тарифи.
Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «Чинне законодавство вимагає проведення громадських слухань по кожному будинок окремо. Раніше тариф був загальний по всьому місту, тепер у нас розроблено положення про громадські слухання, затверджене сесією міської ради. Процедура їх проведення зараз триває. Мета – довести до відома мешканців те, які послуги входять у тариф».
Звістку про те, що квартплата збільшиться щонайменше на 80%, а подекуди у 2,5 рази, мешканці будинків сприйняли з обуренням.
Валентина Мазанюк, мешканка будинку на вул. Леніна, 53: «Тарифи не треба підвищувати. За що їх підвищувати? За те, що дахи протікають і за те, що дітям у дворі нема на чому гратися?»
Лідія Сологуб, мешканка будинку на вул. Леніна, 55: «Ремонти у під’їздах не роблять. Викличеш сантехніка, йому треба окремо платити. У підвалі текли труби – теж ніхто не прореагував, хоча викликали неодноразово».
Власне, громадських слухань, де можна було б поставити питання та почути на них відповідь, у жителів будинків №53 і 55 на Леніна не було. Зустріч із представниками третього жеку тривала аж 15 хвилин, кажуть люди.
Світлана Ліщук, мешканка будинку на вул. Леніна, 53: «Побачили, що прийшов «ВІК» і одразу втекли. Ось такі у нас були збори. Ми всі підписалися проти підняття тарифів. Хай спочатку за діючими усе в порядок приведуть, а потім можна вести мову про підвищення».
На згадку про свій нетривалий візит комунальники роздали городям папери, де зазначено, скільки тепер буде коштувати кожна послуга, що входить до тарифу.
Костянтин Федоренко, мешканець будинку на вул. Леніна, 53: «У цьому переліку лише 3 послуги, які якось виконуються. Це прибирання сходових клітин, прибирання прибудинкової території та вивіз сміття. А що таке дератизація, яка тут вказана? Не знаю. Що це таке і ніколи не бачив, щоб її проводили. А дезінсекція? Скільки років тут мешкаю, жодного разу ніхто не пришов травити комарів».
Подібні претензії на адресу комунальників було чути і від мешканців будинку №2 на провулку Тихому.
Людмила Михалевич, мешканка будинку на пров. Тихий, 2: «Козирки в нас валяться, ремонти у під’їздах років 20 не проводились. А якщо піднімати тарифи, то треба спочатку щось зробити. Нічого ж нема! То куди йдуть наші кошти? Ми не проти. Щоб платити, але треба, щоб було за що».
Любов Боброва, мешканка будинку на пров. Тихий, 2: «На ремонт ми записувалися 2 чи 3 роки тому, але ніяких зрушень нема. То за що платити жеку гроші?»

Жителі даного будинку вирішили протестувати проти підняття тарифів. Тому викликали до себе представників МКВЖРЕП №3 і не лише усно висловили їм свої претензії, а склали відповідного акта.
Олексій Ісаєв, мешканець будинку на пров. Тихий, 2: «Ми склали акт-претензію, де чітко вказали, що нас не влаштовує, чим ми не задоволені і які послуги нам взагалі не потрібні. Наприклад, ми 20 років платили за обслуговування горища та підвалу, яких у нас просто немає. А вони питають, чого ми раніше мовчали? А хто за цим повинен стежити і дивитися на ці будинки? Коли їх передавали з одного жека в інший, ніхто не приходив не поцікавився станом».
Мешканці навіть об’єдналися в ініціативну групу, щоб разом відстоювати свої права. Для цього, кажуть, довелось вивчити чимало різних законів та документів. А вивчивши, зрозуміли, що громадські слухання по їхньому будинку проводились із порушеннями.
Олексій Ісаєв, мешканець будинку на пров. Тихий, 2: «Громадські слухання повинні проводитися по кожному будинку окремо. А в нас було для трьох будинків одночасно. Збори були призначені у будній день о 14-й годині – це коли всі на роботі, тож хто на них міг прийти? Так само можна у столичній газеті дати оголошення, що у Бердичеві на провулку Тихому будуть проводитися збори, ніхто його не прочитає і, відповідно, не прийде. А вони собі затвердять те, що хочуть».
У Порядку проведення громадських слухань щодо зміни тарифів на житлово-комунальні послуги (розміщеному на офіційному сайті міської ради), дійсно зазначено: «Слухання вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості присутніх осіб». А в разі, якщо жоден мешканець не прийшов на збори, їхній організатор все одно пропонує на розгляд виконкому свій тариф. Залишити стару квартплату неможливо, констатують посадовці.
Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «Без перегляду тарифів, коли навколо усе дорожчає, жеки не можуть існувати. Є альтернатива – створити ОСББ. Я особисто живу у такому будинку і в нас тариф значно більший, ніж у жеківських. Можна обрати і іншу обслуговуючу організацію, так що вибір у людей має бути і є».
Також Сергій Онофрічук нагадав мешканцям приватизованих квартир, що вони нарівні з балансоутримувачем несуть відповідальність за стан свого будинку.
Незабаром процес проведення громадських слухань скінчиться, після чого напрацьовані матеріали передадуть до Антимонопольного комітету. В разі погодження ним пропонованих тарифів, їх винесуть на розгляд виконавчого комітету.
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков
ТРК ВІК