Магія та борги підприємств – такий феєричний вийшов коктейль з доповіді Сергія Онофрійчука, заступника міського голови з питань ЖКГ. Головний комунальник міста розповідаючи про реформування житлово-комунального господарства на 2010-2014 роки повідомив, що процес реформування просувається дуже повільно. Проблема полягає в стереотипному мисленні населення, мовляв, послуги, що надаються комунальними підприємствами мають бути якісними і безкоштовними. Тарифна політика всіх галузей міста призвела до того, що комунальні підприємства не можуть працювати на повну потужність. Про проблеми комунальних підприємств та можливі варіанти їх вирішення – основна тема розповіді пана Онофрійчука.
Магія проявилась у виступі заступника міського голови, тоді коли він розпочав розповідати про діяльність ЖЕКів. Третій ЖЕК, який довгий час вважався зразковим, якимсь чином знову може опинитись на межі банкрутства. Аналіз його діяльності протягом певного періоду показав що фінансовий контроль з боку керівництва був фактично відсутній. На межі підприємство опинилось через бездіяльність і безгосподарність керівництва та працівників. Ніби хтось одним махом чарівної палички поміняв співробітників установи ледь ті почали там працювати. Накручувались витрати, прибутки не отримувались, роздутий штат – ось основні причини майбутнього банкрутства підприємства. Міська влада здивовано розводить руками, але фокус таки вдався.
Від критики ЖЕКу Сергій Петрович перейшов до розгрому директора КП «Водоканал». Пану Ревуцькому закидали ями на дорогах не засипані після ремонту та навіть його фантастичну працездатність. Директор водоканалу, за словами заступника міського голови, взяв на себе надто багато обов’язків з якими не може впоратись без помічників, але він їх не хоче наймати. Проявляючи дива винахідливості, пан Ревуцький вперто веде свою політику і не хоче рахуватись з владою. Пан Онофрійчук попередив керівника підприємства про звільнення, як можливий наслідок такої незалежності.
Дивує владу й поведінка директора міської комунальної лазні. Він теж виявився послідовником династії Кіо – кількість відвідувачів зростає, але тим не менш підприємство на межі банкрутства.
Решта комунальних підприємств теж отримали на горіхи - більшість з них просто створюють борги нічого не роблячи. Таким розповіли про їх майбутню долю - об’єднати усіх і одним махом вирішити усі проблеми. Дивує тільки позиція влади - самі об’єднали кілька комунальних служб зваливши на них обов’язки від яких вони часто-густо відхрещуються і працюють на межі банкрутства, а потім лають їх за погану роботу. Створити хоч одне рентабельне комунальне підприємство влада не може через ряд причин кілька з яких знаходяться у міськвиконкомі.
Ріо Бердичів
|