
26 червня в актовому залі міськвиконкому пройшли громадські слухання. На них розглядались питання впорядкування тарифів на вивезення та утилізацію твердих відходів для мешканців приватного сектору. Проте, вони чомусь проігнорували можливість поставити експертам свої запитання з приводу цієї важливої проблеми, а цікавість до неї виявили лише журналісти місцевих ЗМІ.
Працювати з приватним сектором на багато важче. Його обслуговування займає більше часу та витрат. Зараз за вивезення відходів мешканці приватного сектору сплачують 5 гривень з будинку. Але ця сума не відповідає нинішнім реаліям. До того, в статті 13 Закону України «Про відходи» зазначено, що суб’єктами у сфері поводження з відходами є безпосередньо громадяни, а не будинки, в яких ті проживають.
Підприємством, яке готове обслуговувати громадян приватного сектору з приводу вивезення та утилізації твердих відходів є ТОВ «Полісся-Екосфера». На громадські слухання прибув його директор Андрій Борисов, який виступив експертом з цього питання і пояснив присутнім, чому так важливо змінити тариф.
«Той тариф, який діє зараз, був запроваджений ще у 2006 році. В той же час «Полісся-Екосфера», згідно чинного законодавства, яке змінилось в 2008 році, надало висновки щодо економічно обґрунтованих цін. І у 2008 році сесією міської ради був затверджений тариф 21, 9 грн. за метр кубічний сміття. Було встановлено, що один мешканець приватного сектору лишає по собі 0,15 кубів сміття за місяць. Звідси, відповідно, можна встановити нову ціну. Вона буде складатися з норм утворення помножену на тариф, отож, 0, 15 куб. метрів множимо на 21, 9 грн. і отримуємо 3, 29 грн. з людини», – пояснив присутнім Андрій Борисов.
Заступник міського голови Сергій Онофрійчук зазначив, що новий тариф почне діяти десь через місяць. Хочеться, вірити, що ситуація, пов’язана з вивезенням та утилізацією сміття таки справді зміниться. І більше мешканців приватного сектору користуватимуться послугами відповідних служб, які допомагатимуть у таких буденних проблемах. Адже дуже часто люди, які не живуть на поверхах, нічиїми послугами не користуються, а намагаються все вирішувати своїми силами. А наслідки цього ми нерідко можемо спостерігати у віддалених, та й не зовсім, куточках нашого міста.
Ріо Бердичів