Якщо хтось у спеку намагається чимрідше бувати надворі, то трудівники села навпаки - активно беруться за польові роботи. З початком липня в аграріїв Бердичівського району настала гаряча пора – жнива.
Збирати врожай зернових цьогоріч стали дещо раніше у зв’язку з жаркою погодою. Господарі намагаються максимально використати погожі дні, щоб обмолотити чимбільше культур. Якщо піде дощ, то намокне зерно, а щоб його сушити, потрібні додаткові витрати, кажуть аграрії. Найбільше полів району засіяні соєю, кукурудзою, соняшником та озимим ріпаком.
Микола Стасюк, заступник начальника управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Всі господарства району орендують земельні ділянки у громадян і на власний розсуд вирішують, що сіяти, враховуючи цінову політику. На сьогодні вигідніше сіяти ріпак, кукурудзу, від яких можна взяти два врожаї. Якщо пшениця збирається по 60-70 центнерів, то кукурудзи можна зібрати 100 центнерів і більше. А коли продати, то відповідно і отримати вдвічі більше. На додаткові гроші можна придбати техніку та розрахуватися з орендодавцями».
Найпершим під час жнив збирають ріпак. Це озима культура, яка достигає найшвидше. Товариство «Зелений вал» має 175 гектарів цієї рослини у Старому Солотвині. Вісім комбайнів працюють на полі із самого ранку і кількість незібраного ріпаку з кожним їхнім колом швидко зменшується.
Юрій Білан, головний агроном ТОВ «Зелений вал»: «Збирання проходить при температурі +25 градусів, вологість зерна 9-12 %, поки що врожайність становить 15-17 центнерів з гектара. Обмолот іде прямим комбайнування, солома викидається прямо на поле і ми одразу проводимо дискування, щоб на осінь утворився сидерат».

Сільськогосподарська техніка є неабияким предметом гордості фермерів. Комбайни німецького виробництва, коштують мільйони гривень, але й працюють на славу, розповідають у фірмі. Кабіна оснащена комп’ютером та кондиціонером, так що жодна спека комбайнерам не заважає працювати. Петро Татко з 18-ти років трудиться під час жнив, свою справу і техніку знає настільки добре, що й розмовляти під час процесу встигає.
У Бердичівському районі працюють 29 сільськогосподарських підприємств, 5 фермерських господарств та низка малих агрофірм, як цього сезону засіяли понад 36 тисяч гектарів землі. Рекорди врожайності аграрії ставити не збираються, аби лише, кажуть, зібрати не менше, ніж торік.
Микола Стасюк, заступник начальника управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: «Враховуючи погодно-кліматичні умови – спеку і майже цілковиту відсутність дощів, за рахунок врожайності кукурудзи та соняшника плануємо вийти на рівень збору минулого року».
Після ріпаку фермери збиратимуть ще ячмінь, пшеницю та інші культури, а закінчаться жнива у вересні-жовтні, коли збиратимуть кукурудзу та соняшник.
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков
Телеканал "ВІК"