Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
1988 р. —
у місті відбувся мітинг з нагоди відкриття транспортного сполучення між двома великими вулицями Бердичева – Волочаївською і Білопільською.
1988 р. —
біля Будинку культури у селі Осикове Бердичівського району під час урочистого мітингу відкрито пам’ятник, який у граніті увіковічнив братерство воїнів різних національностей. У 1944-му році на цій землі з частин Війська Польського та Радянської армії тут формувався перший інтернаціональний танковий корпус, згодом – 1-й Дрезденський Червонопрапорний, хреста Грюнвальда танковий корпус Війська Польського, який з боями дійшов до Берліна і Праги. До складу корпусу вступило багато воїнів безпосередньо з нашого краю. Серед них були: Юліан Галицький з Осикового, Владислав Височинський з Хажина, Антон Оксюківський з Гришківець, Станіслав Ковальський і Василь Якубовський з Лісової Слобідки, а також Сигізмунд Жуковський з Бердичева. У святковому мітингу з нагоди відкриття пам’ятного знаку взяла участь численна делегація з Польщі. Детальніше...
1968 р. —
на стадіоні машинобудівного заводу "Прогрес" відбувся футбольний матч між місцевою командою "Прогрес" та червоноградським "Шахтарем". Ці команди входили до класу "Б" першої зони першого кола. З рахунком 2:1 перемогу святкувала місцева команда.
1939 р. —
в міському театрі виступила Державна заслужена мандрівна капела "Думка". Створена у 1920 році в Києві, капела заклала основи професійного хорового виконавства, створила взірці акапельного співу в Україні. Вона стала однією з кращих інтерпретаторів українських народних пісень.
1931 р. —
в місті зруйновано цвинтар з каплицею, що розташовувався на Пісках (нині – перехрестя вулиць Леніна та Руської). Цей цвинтар свого часу призначався для поховання померлих ченців римо-католицької церкви. Працівниками міського музею Мовчанівським Т.М. та Гончаровим В.К. було складено акт, в якому вони констатували факт вивозу з цвинтарю всіх металевих грат працівниками бердичівської Райспілки. Всього протягом трьох днів працівниками Райспілки було зруйновано тут біля 60 могил. Детальніше...
1810 р. —
для нагляду до Миколаївської та Успенської церкви в Бердичів був направлений випускник Волинської семінарії священик Петро Дунін-Борковський. Він став п’ятим і самим багаторічним настоятелем Миколаївської церкви (1810-1848). У 1810 році при ній було 56 дворів і 438 душ прихожан. Отець Петро Борковський продовжив справу своїх попередників по "защите церковного достояния". Він оберігає церковні землі від забудови, але це йому стає все складніше виконували, маючи "в надсматривании" відразу дві церкви.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.