За підтримки благодійного фонду Миколи Петренка «Здорова нація» у селі Старий Солотвин Бердичівського району відбулось масштабне святкування Івана Купала. До початку урочистостей та концерту місцевих мешканців та гостей села частували варениками, пампушками, бутербродами з салом та рибною юшкою. Окрім того, наймолодші учасники свята могли розважитися на дитячих атракціонах.
Микола Петренко, почесний президент благодійного фонду «Здорова нація»: «Дуже приємно, коли люди спілкуються, гуляють і коли є традиції. У нашій країні є багато історичних традицій, і всі вони несуть лише добро та радість для людей. Я б хотів привітати усіх зі святом і побажати, щоб люди завжди спілкувались, мали гарні думки. Тоді у всіх буде гаразд і в домі, і в житті, і на роботі.»

Із чудовим народним святом Івана Купала також привітала солотвинців та гостей села заступник голови Бердичівської райдержадміністрації Людмила Колесник. Побажала веселощів, гарного настрою та приємних вражень.
Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «Сам Іван Купало — це бог літнього сонцестояння, бог кохання, подружнього життя. Тому Івана Купала — це справжнє родинне свято. Дозвольте від райдержадміністрації щиро привітати вас усіх. Я зичу, аби ваші родини були щасливими, міцними, аби батьки завжди пишалися своїми дітьми й онуками.»
Як святкувати Івана Купала та які обряди з ним пов’язані у Старому Солотвині знають добре. Із покоління в покоління тут передаються традиції українського народу.
Олександр Вікарій, учасник свята (с. Старий Солотвин): «У сімейному колі святкується. А взагалі, це у нас щорічне сільське свято.»
Аліна Ярош, учасниця свята (м. Київ): «Хлопці ходять вночі по цвіт папороті. А потім хлопці з дівчатами через вогнище стрибають, тримаючись за руки.»
Головним атрибутом свята є прикрашене стрічками, квітами, вишнями дерево. Воно носить назву Купайло і символізує бога сонцестояння — Івана Купала.
Зінаїда Кравець, учасниця свята (с. Старий Солотвин): «Як уже закінчується свято, всі збираються, ламають гілочки і несуть додому. А потім кидають на огірочки, щоб ті росли гарні й рясні.»
За народними традиціями, на Івана Купала незаміжні дівчата плели собі вінки й пускали їх на воду. Куди вінок попливе, звідти й судженого чекати.
Марія Коваль, учасниця свята (с. Старий Солотвин): «Просто берете пучком вербу і плетете. Головне, починати з дерева — з верби — і закінчувати деревом — березою. І просто підв’язувати.»
От тільки Марія з подружкою пускати вінок на воду не забажали. На це є свої причини, кажуть дівчата.
Марія Коваль, учасниця свята, (с. Старий Солотвин): «Не хочеться… у нас немає такого, щоб саме хлопці виловлювали вінки. Всі підряд ловлять. А такого не хочеться…»
Разом зі святковим концертом на людей чекали різноманітні конкурси та подарунки, що їх підготував благодійний фонд Миколи Петренка «Здорова нація». Під веселу музику хлопці й на стовп залазили, показуючи свою силу та витривалість, і разом з дівчатами плели з одягу довгого каната. Завершилося усе це дійство молодіжною дискотекою.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
ТРК ВІК