
В найкращому в світі місті – Бердичеві не прийнято вголос говорити про проблеми. Не зручно якось, тут все добре: фільтрувальну станцію майже відкрили, грошей у нас кури не клюють, собак бродячих майже всіх простерилізували і відправили в притулки, бюджетники їздять відпочивати в Єгипет, медицина йде вперед і т.д.
Про чергове закриття якогось закладу освіти чи культури у нас говорять ніби ненароком, скромно, понизивши голос - боронь Боже, ще хто почує, що в кращому місті не все добре. Так, нещодавно на черговій сесії ліквідували міський підлітковий центр змістовного дозвілля «Юнність». Мотив на перший погляд простий – нерентабельність. Та це лише вершина айсбергу. Насправді ж більше цікавило чиновників приміщення центру, яке можна комусь передати в довгострокову оренду, а потім тишком-нишком продати і всі щасливі всі сміються.
Однак історія тільки починається. Адже в нас є ще позашкілля тобто Центр О.Разумкова. От там дійсно є де розігнатись – багато приміщень, зручне розташування і чималий шмат землі під ботанічним садом… Погодьтесь, перспектива така, що у наших можновладців аж руки сверблять все це якнайшвидше «ліквідувати».
Процес «ліквідації» почався наприкінці навчального року. З перших джерел стало відомо, що все почало набирати обертів з неясних чуток про закриття позашкілля. Згодом, чутки трансформувались у страшну для освітян реальність. Одного дня їх зібрали (кожне відділення окремо) і поклали перед педагогами папірець в якому йшлось про те, що вони згодні скорочення кількості годин, аж до шести та… на власне звільнення з першого вересня 2012 року. Кілька хвилин подумавши, педагоги підписали всі папери і тепер сподіваються, лише на щасливий випадок, який допоможе їм врятувати власні робочі місця.
Втім, розвиток подій може кардинально змінитись, якщо позашкілля стане самостійним, тобто гуртківці братимуть плату з батьків за навчання дітей. Або в області кошти знайдуться і центр героїчно врятують на початку нового навчального року. Але так чи інакше, звістка про можливий розвиток подій додала сивини педагогам, які половину життя віддали навчанню діток мистецтву, красі і гармонії. Про подальший розвиток подій читайте згодом.