Поважна делегація на чолі з Послом Франції в Україні взяла участь у презентації музейної експозиції, яка відкрилась на третьому поверсі комплексу «Оноре де Бальзак» у рамках роботи французького культурного центру.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Я з великим задоволенням хочу привітати посла Франції, який, незважаючи на те, що йде підготовка до головного свята Франції у Києві і усе посольство працює, приїхав з дружиною, мамою та цілою командою у Бердичів. Він розуміє, що усі позитивні процеси, розпочаті його попередниками, треба продовжувати».
Ален Ремі, Посол Франції в Україні: «По-перше, хочу сказати, що заздрю вам, бо у вас є такий мер, з яким не доводиться сумувати. А вам, пане мере, дякую за теплі слова. Хочу зазначити, що є небагато видатних людей, які поєднали Україну та Францію. Першою ланкою в об’єднанні країн була княгиня Анна Ярославівна, який вийшла заміж за французького короля. З 1848-го року усі французькі окролі мають у собі частку української крові».
З французького боку такою «об’єднуючою» особистістю був Оноре де Бальзак. Це завжди сучасний письменник, який одним з першим зробив спробував проаналізувати стосунки між людьми. А тому, порадили гості, треба читати його твори і бажано – в оригіналі. Залучати бердичівлян до французької культури і покликаний Центр, що відкрився у комплексі на початку червня. Відтепер стати ближчим до Франції можна буде також завдяки експозиції, присвяченої життю і творчості Бальзака.
Жан Рош, президент компанії «Бетен Інтернешенел»: «Перший компонент пов’язаний з любовною історією, без якого нічого б цього не відбулось. На стенді є короткий опис цієї історії, а справа зображена церква, де Бальзак і Ганська вінчалися. Другий компонент пов’язаний з творчістю Бальзака і представлений бібліотекою та письмовим столом».

До відкриття музейної складової Будинок Оноре де Бальзака у Парижі зробив Бердичеву подарунок у вигляді кількох десятків ящиків книг та документів про письменника. Щойно вони прибудуть з Франції, одразу поповнять колекцію експонатів, зазначили гості. А третьою частиною експозиції є скульптури. Це дипломні роботи студентів Львівського університету на тему «Бальзак». Молоді львів’яни вирішили увічнити класика, бо, коли він їхав на Україну, то двічі зупинявся в одному з готелів Львова.
Директор Будинку Оноре де Бальзака в Парижі Ів Ганьо запевнив, що надалі сприятиме поповненню бердичівського музею експонатами. Але з огляду на ту їхню кількість, яка вже є нині, очевидно, що місця для усіх речей у кімнаті не вистачить. Тому в майбутньому музей переселять у більше приміщення, зійшлись на думці гості.
Анн Дюрюфлє, радник з питань культури посольства Франції в Україні: «Даний проект має велике майбутнє. Звичайно, я не можу сказати, що він стане грандіозним проектом співробітництва посольства Франції з Україною, але він займе своє почесне місце у франко-українській співпраці».
З метою залучення усіх бажаючих до французької культури, між Україною та Францією було створено Асоціацію «Бальзак-Ганська, Франція-Україна». Донедавна її членами були лише французи, але в ході відкриття експозиції посвідчення почесних членів Асоціації отримали перші українці – міський голова Василь Мазур та директор французького мовного центру Юлія Лефтер. Такі ж посвідчення з рук генерального секретаря Асоціації Алена Жезекеля отримали і всі члени делегації.
Наприкінці офіційної частини гостям запропонували подивитися телесюжет про життя Оноре де Бальзака, а також уривок з твору світового класика «Шагренева шкіра», проінсценізований учасниками бердичівських театральних колективів.
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков
ТРК ВІК