В рамках благодійної акції «Рука допомоги», яка проходила на Бердичівщині 14-15-го липня, у приміщенні центральної районної лікарні відбулась прес-конференція, присвячена першим підсумкам цієї кампанії. Акція «Рука допомоги» стартувала у лютому цього року на Андрушівщині з ініціативи всеукраїнського благодійного фонду «Інститут соціальних проектів».
Володимир Каплієнко, голова Наглядової ради ВБФ «Інститут соціальних проектів», народний депутат України: «Коли ми побачили жахливу статистику, що сільські мешканці знаходяться поза межею бідності, не мають перспектив, а рівень медичного захисту знаходиться на нижчому рівні, ніж маю бути, то вирішили зайнятися такою акцією. Назвали її «Рука допомоги», тому що простягаємо людям власні руки, ми зібрали 160 волонтерів з усієї держави, переважна більшість яких - люди з вищою медичною освітою».
За чотири місяці у різних районах Житомирської області було проведено 17 акцій «Рука допомоги», надано більше 10-ти тисяч медичних консультацій. На прийомі в лікарів побували близько 8 тисяч громадян.
У першу чергу акція спрямована на обстеження жителів села, але на Бердичівщині меддопомогу отримали і мешканці міста. Під час першої кампанії у районній лікарні прийшли дві з половиною тисячі бердичівлян, які також хотіли проконсультуватися з фахівцями. Це й спонукало Володимира Каплієнка зробити для Бердичева виняток та запросити лікарів і до міста.

Володимир Макаров, голова правління ВБФ «Інститут соціальних проектів»: «Меня очень радует тот факт, что когда мы приезжаем второй-третий раз, люди идут к одним и тем же врачам и спрашивают, приехал ли тот невропатолог или тот гинеколог. А это показатель доверия. Еще один показатель эффективности нашей акции – это то, что люди, работающие в местных больницах, идут сами и ведут своих родственников не к свои врачам, а к нашим».
«Інститут соціальних проектів» прагне навчити громадян бути активними у ставленні до власного здоров’я.
Володимир Каплієнко, голова Наглядової ради ВБФ «Інститут соціальних проектів», народний депутат України: «Уявіть собі, що через 9-12 місяців громада піднімається і хоче повести таку ж акцію, скажімо, на базі міської лікарні. Ми даємо 95% фінансування і сюди приїде доктор Комаровський, провідний реабілітолог Олег Берестовий, наші світила з клініки «Феофанія» або інституту педіатрії. Запевняю вас: вони приїдуть. Бо якщо не просити, то нічого не буде. З цими людьми, про яких я вам сказав, уже говорили і вони не проти».
З 6-го червня акція вийшла поза межі Житомирщини і поширилась на інші області країни. Благодійний проект «Рука допомоги» розрахований на два роки, головним результатом яких є підвищення рівня ініціативності сільських громад у сфері медичного захисту та формування активного громадянського суспільства.
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК