|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Випускники 70-х: «… наша «третя» – рідна. Вона єдина. Іншої не буде»

Категория:

Останній раз вони бачили одне одного 15 років тому – на зустрічі з нагоди 25-річчя закінчення рідної 3-ї школи. Виходить, що з того дня, як попрощалися із нею, пройшло – важко навіть уявити – рівно 40 років! Той, хто брав ініціативу у свої руки тоді, взяв її і нині: збирати усіх друзів до купи прийнялася староста і комсорг класу Тамара Чернова. Начальнику відділу кадрів Бердичівської швейної фабрики якостей організатора не займати: разом із подругою пані Тамара почала збирати інформацію про місцеперебування кожного.

Тамара Чернова, випускниця ЗОШ № 3 1972-го року: «Ходила по родителям, спрашивала, где кто находится. Если родителей нет в живых, спрашивала у соседей. Брала номера телефонов, адреса, звонила, писала. Кто смог – подъехал. Обещали вот еще из Минска приехать, из Ростова- на-Дону, с Ижевска. Но, видать, не получилось…»

А ось випускників і побільшало: то їхній Юрко, а нині столичний фахівець з екстремального водіння Юрій Сміхульський привіз із собою цілу компанію колишніх однокашників. Дівчата – такі самі чарівні й неповторні, хлопці – помітно посоліднішали, за кілька секунд робить висновок пан Юрій.

Юрій Сміхульський, випускник ЗОШ № 3 1972-го року: «Хоть и прошло 40 лет с окончания школы, но все воспоминания находятся здесь, в сердце… Каждый год, приезжая к родителям, я стараюсь проехаться по знакомым улицам , по школьному двору, зайти в здание школы. Это что-то близкое, семейное…»

Їм і нині є що згадати: неприємні моменти, яких, напевне, вистачає у будь-який час, чомусь не надто збереглися у пам’яті. А от те, як усім класом дружно чкурнули на кладовище, бо, бачите, вчитель не надто прийшовся до душі, пам’ятають, як сьогодні. Вони і про те, як втекли до дому однієї з учениць і там, під ліжками, ховалися від її батьків, розповіли б, та вчасно згадують про те, що відеокамера пише не лише картинку, а й звук. І як це, питається, буде виглядати, якщо у місті дізнаються, що працівник управління юстиції чи бухгалтер великого заводу – шановані люди – займалися таким «неподобством»? А ще з них повиростали бізнесмени, інженери, електрики, продавці і навіть полковник податкової міліції.

Іслана Ярошенко, випускниця ЗОШ № 3 1972-го року: «По окончании школы я поступила в Московский технологический техникум, позже работала на кожевенном предприятии. В 90-е, когда все распадалось, пришлось уйти в бизнес, стала предпринимателем. Сейчас уже на заслуженном отдыхе, но продолжаю вести бизнес. У меня двое детей, трое внуков, муж хороший. Жизнью я довольна.»

Виростали у Бердичеві – свою другу і тепер основну домівку мають, хто на малій Батьківщині, хто у Вінниці, хто у Києві, а хто і закордоном. Та де б ти не був, впевнені, головне залишатися людиною і пам’ятати про корені.

Тамара Чернова, випускниця ЗОШ № 3 1972-го року: «Сейчас, когда мы встречаемся, никогда мимо друг друга не проходим. Поздороваемся, остановимся, поговорим… Школьные годы ведь больше остаются в памяти, чем институтские. Другой раз берешь фото, смотришь…. Некоторых уже нет на этом свете. У нас в классе ведь девиз был «Один за всех и все за одного!»»

Ця кімната, яку охороняють пильні погляди Декарта, Архімеда, Евкліда – кабінет математики – став їхнім рідним класом. Тут вони ставали дорослими, тут починали розуміти речі, до того невідомі. Школа дала їм ґрунтовні знання, кажуть в один голос випускники, і, якщо вони досягли чогось у цьому житті, то це, у значній мірі, відбулося завдяки науці, яку отримали у цих стінах.

А ось і рідний музей історії… Тутешні фотографії дарують миттєвості зустрічі із прекрасним минулим. На них зображені учні і ті, хто дарував не лише знання, а й свої серця – педагоги. Нині в живих із тих, хто вчив випускників 72-го року залишилося лише двоє, та хіба ж решту вони забудуть?

Юрій Сміхульський, випускник ЗОШ № 3 1972-го року: «Из преподавателей хочется вспомнить особенно двоих: Наума Исааковича – нашего классного руководителя до 8-го класса, преподавателя русского языка и литературы. Изумительный был человек, царствие ему небесное. Ну и Юлия Назаровна – наш классный руководитель в старших классах. Их обоих уже нет, но то, что они преподали нам в жизни, очень пригодилось.»

Тамара Чернова, випускниця ЗОШ № 3 1972-го року: «Остались всего две учительницы, которые нас учили: учительница физики Алиса Викторовна и истории – Мария Павловна. Недавно похоронили нашу классную маму Юлию Назаровну. Дорогой, золотой наш человек был… Многому нас научила. М приходили к ней домой и она принимала нас, как родных. Очень жаль, что она ушла…»

Тисячі людей мріють ось про таку зустріч і тисячі мрій так і не втілюються у реальність… Перипетії життя – непростого і люблячого загадувати загадки – заважають взяти квитка на літак чи потяг і завітати до Країни дитинства. У тих, кому вдалося поблукати її рідними до щему стежинами, є один простий рецепт.

Іслана Ярошенко, випускниця ЗОШ № 3 1972-го року: «Нужно все бросить, потому что жизнь уходит в век короткий. Нужно приезжать, встречаться, созваниваться. Оставить все, потому что эти проблемы никогда не пройдут. Надо все оставить, забыть и встретиться друг с другом.»

А поки що вони тут! Так, актова зала нині видається значно меншою, чим колись, так, вони посивіли і здоров’я вже іноді підводить, так, вже завтра кожен порине у справи, далекі від цього закладу, але ж саме у ньому вони прожили 10 прекрасних, ні з чим не зрівняних, років! А значить ці стіни назавжди будуть просочені любов’ю їхніх сердець.

Юрій Сміхульський, випускник ЗОШ № 3 1972-го року: «Огромное спасибо этой школе: когда-то она казалась нам очень большой, а сейчас мы приезжаем, а она такая маленькая… Но она родная, она наша. И другой уже не будет.»

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков
ТРК ВІК


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Хороший окулист
Добавил Верунчик
Июль 17, 2025

Где можно тесты на любовь
пройти?

Добавил Верунчик
Июль 17, 2025

Ремонт и обслуживание бытовой
техники

Добавил Верунчик
Июль 17, 2025

Где найти телескопический
подъемник LGMG напрокат?

Добавил Mimisi
Июль 16, 2025

Створення веб сайту
Добавил Buratin
Июль 16, 2025