Важко сказати точно, скільки років поспіль липень влаштовував спекотні сюрпризи для тих, хто звідусіль прямував до Бердичева, аби вклонитися прекрасному образу Матері Божої Бердичівської. Здається, лише щира і чиста віра у Бога дозволяли цим людям долати сотні кілометрів. Цьогоріч на 256-річницю коронації Ікони погода знову вирішила випробувати на міцність силу віри і духу прочан. Важкі хмари мало не весь день попереджали, що намагатимуться зіпсувати одне з наймасштабніших свят, які відбуваються у Бердичеві. Зрештою, у самий пік приходу паломників на площу перед Кляштором Босих кармелітів зірвалася справжня злива. Такий дощ міг би налякати будь-кого, але не цих людей. Вони йшли до Богоматері, повні надій та сподівань, і, звісно, жоден дощ не міг зіпсувати їм піднесеного настрою.
Пані Броніслава, прочанка (Молдова): «Мені 82 роки, родом я сама із Ружинського району. Ходжу у паломництво кожен рік. Трохи йду, трохи біжу, трохи їду – такий з мене паломник. Треба йти до Бога, треба йти до Матері Божої, яка нас очікує і помагає нам. Ісус Христос теж нас підтримує у всьому. Від того і йдемо.»
Очікування того, що цьогорічне паломництво до Бердичівської Божої Матері, буде одним із найчисельніших за всі роки, здається, справдилося. Лише у суботу до площі перед фортеці прийшло 10 паломництв. Йшли з Білої Церкви, Довбиша, Хмельницького, Києва, Коростишева, Житомира, Ружина, Хажина. У середньому кожне паломництво нараховувало від 200 до 400 прочан. Найчисельніша група – у 620 осіб – прямувала з Шепетівки. У ній перебував і наймолодший вірянин – віком близько 3-х місяців. Усі йшли з тим, аби засвідчити свою любов до Ісуса та Пресвятої Діви Марії.

Прочанин, (парафія Св. Йоана з Дуклі, м. Житомир): «По-перше, це наше свідоцтво перед усіма людьми, котрі чи ще не вірять, чи сумніваються у вірі та добрі Матері Божої. Таким чином ми визнаємо свою християнську віру перед усіма. Я вже багато років сюди приходжу і допоки зможу – буду ходити.»
Віряни з понад 50-ти міст України прийшли до Бердичева. Сюди ж із піснями та молитвами прибули паломники з російських Москви, С.-Петербурга й навіть Воркути. Окрім того, на площі можна було почути американську, а також білоруську, молдавську, польську, італійську та іспанську мови. Під час походу прочани не лише молилися: їхня подорож була насичена змістовними заходами.
Галина, прочанка (Романівський район, Житомирщина): «У нас проходять конференції різні. Цього разу у паломництві ми проводили конференцію на тему «Віра, надія, любов»… Говорили про єдність. Ми маємо єднатися, любити одне одного. Кожен має своє прохання до Марії. Хочмо, аби вона вислухала нас. Чекаємо багато позитивних емоцій, гарного настрою.»
Вечірню службу, котра розпочалася о 18-й годині, очолив почесний гість свята – Архієпископ Багдаду Жан Бенджамін Слейман. Він подякував за запрошення відвідати Санктуарій та висловив шану тим, хто прибув до Бердичева, аби відчути тепло і любов його небесної покровительки. Ця подорож, на думку Архієпископа, є свідоцтвом того прекрасного, що є у кожному з людей. А сотні кілометрів, пройдених ними у співах, молитвах і надії, символізують радість і величність святкового дійства.
Жан Бенджамін Слейман, Архієпископ Багдаду: «Марія є всюди царицею, матір’ю, сестрою, вчителькою Лише тому у цілому світі ми відчуваємо себе братами. Це – пошук родини віруючих, яка дає все , щоб іти за Христом. Подорожувати, бути паломником – це значить довіритися Господу Богу… Це значить жити згідно блаженства Євангелійного. Блаженні ті, хто вірують. Захоплююся вашою вірою і вашою силою»
Автор: Олександр Єжель
Камера: Віталій Сінєльніков
ТРК ВІК