На щорічному обласному конкурсі «Кращий підприємець» в цьому році двоє бердичівських підприємців Володимир Ліпецький та Роман Кущак, здобули відзнаки обласної державної адміністрації в номінації «Малий бізнес. Кращий керівник року» та «Успішний молодий підприємець (віком до 35 років)», відповідно,- про це на черговому засіданні виконавчого комітету повідомила Таміла Павлішина, заступниця міського голови, розповідаючи про основні статистичні показники соціально-економічного розвитку міста за перше півріччя.
Заступниця міського голови відзначила, що за видами економічної діяльності найбільший прибуток у промислових підприємств – у сукупності він складає півтора мільйони гривень та у підприємств оптової та роздрібної торгівлі – 1 млн. 200 тис. грн. Підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 3 мільйони гривень, для будівництва видано відділом архітектури та містобудування 32 будівельних паспорти, введено в експлуатацію понад 15 закладів торгівлі, побуту та виробництва. Приємним показником є те, що в порівнянні з минулим роком втричі збільшилась загальна площа земельних ділянок наданих в оренду під будівництва житла та гаражів.
Також в місті продовжується розширення торгівельної мережі за звітний період, відкрито п’ять нових об’єктів сфери торгівлі, в них створено понад 20 робочих місць. А відділом торгівлі при міськвиконкомі, до якого надійшло 134 звернення, повернуто бердичівлянам більше 46 тисяч гривень за неякісні товари та послуги надані в тій же торговій мережі міста.
Тішать чиновників і демографічні показники – 78 тисяч 568 осіб проживає в нашому місті, з них постійного – 78 тисяч 215 осіб. За січень-травень цього року чисельність населення зросла на 5 осіб, природне скорочення склало 108, а міграційний приріст 111. Народилось 354 дитини, померло 462 особи. Прибуло в Бердичів – 452 особи, з них 54% з Житомирської області, 36% мешканці інших областей, а решта з далекого зарубіжжя та країн СНД, вибуло -339.
Завершувала свою доповідь Таміла Василівна бюджетними показниками, оскільки саме від них залежить життя міста. Вона відзначила, що в цій галузі показники не дуже втішні, оскільки плановий показник доходів першого кошика, доведений Міністерством фінансів України виконаний лише на 90%, недоотримано 3 мільйони гривень. Але тим не менше кредиторської заборгованості по заробітній платі бюджетникам та за комунальні послуги спожиті підприємствами немає.
Основна причина боргів - несплата податків від доходів фізичних осіб, яка є основним джерелом наповнення міського бюджету. Найбільша заборгованість по цьому податку у всіх трьох виправних закладах Бердичівщини, їхній борг становить понад 3 мільйони гривень, при загальній заборгованості 3,4 мільйони грн.,по місту. Вирішенням цього питання неодноразово займалась об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області, прокоментував виступ заступниці міського голови, Максим Дубицький, керівник податкової. Він підкреслив, що ОДПІ неодноразово відправлялися листи керівництву виправних закладів, але безрезультатно, тож владі та податківцям слід об’єднатись у вирішенні цієї проблеми і зустрітись з керівництвом Департаменту пенітенціарної служби в Києві.
РиО Бердичів