23 листопада 2015 року у Бердичеві остаточно демонтували монумент Григорію Котовському.
Підготовчі роботи розпочалися зранку. Як краще прибрати пам'ятник з Червоної гори обговорювали на спеціальному засіданні за участі депутатів, міського голови і комунальників у стінах міської ради надвечір у четвер, 19 листопада.
Цей пам’ятник був встановлений у Бердичеві у 1969 році на розі вулиць Котовського та Будьоного. Скульптура вагою понад десять тон була виготовлена з бетону і вкрита бронзою працівниками заводу «Прогрес».
Враховуючи те, що за приблизними підрахунками, метал з статуї коштує 600 тисяч гривень, якщо здати на брухт, депутати і мер ламали голови над тим, як вберегти його від шукачів легкої наживи і взагалі що робити з монументом після знесення. Зійшлись на одному – лишати його після демонтажу на території одного з комунальних підприємств ризиковано, оскільки такий куш злочинці не пропустять. Їх не зупинять ні охорона, ні замки. Щоб розв’язати виниклу проблему було вирішено звернутись до обласного керівництва правоохоронних органів. Представники місцевого самоврядування мають домовитись з ними, щоб статуя зберігалась на території міського відділку.



За матеріалами сайту:http://news.dks.com.ua/zhitomir/
Фото - Анни Павловської
|