Свобода, незалежність та єдність України – ось про що мріяли та чого прагнули наші прадіди, щоразу виборюючи право називатися «українцями» та доводячи всім, що саме цей народ – волелюбний, сильний та непереможний.
Щороку, 22 січня, у день, коли 1919 року відбулося возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, кожен свідомий українець вшановує тих, хто боровся за утворення єдиної, соборної, української держави.
Бердичів цьогоріч відзначив День Соборності України без особливих почестей та урочистостей. У зв’язку із забороною відвідувати місця масового скупчення людей через грип та ГРВІ, а також через карантин в школах, традиційної великої кількості дорослих і школярів на Соборній площі та біля пам’ятника Т.Г. Шевченку не спостерігалося.
Хоча покладання квітів і планувалося на 10 годину, та своєчасно воно не відбулося. У назначений час біля меморіалу загиблим за цілісність нашої держави героям було порожньо. Як нам згодом повідомили, затримується все через те, що представники влади та депутати зібралися у міськвиконкомі на передсесійну комісію, тому потрібно трішки зачекати. Зате цей час виявився дуже вдалим для комунальників, які швидко підправили порядок біля меморіалу, підчистивши сніг на бруківці та розрівнявши його на купках для зручності та кращого вигляду. А навпроти, біля пам’ятника Кобзарю, комунальна машина посипала піском доріжки для безпечного проходження людей, які будуть класти квіти до постаменту.
Через деякий час все ж таки приїхали міський голова Василь Мазур, представник народного депутата Олександра Ревеги Віталій Березовенко, керівник політичного осередку «Об’єднання «Самопоміч» Юлія Лефтер, «свободівець» Олексій Побережний, голова ВО «Батьківщина» Володимир Пономарчук та інші. Вінок з жовто-блакитними квітами і букети такого ж кольору, без будь-яких урочистих промов, поклали до меморіалу загиблим героям та до пам’ятника Т.Г. Шевченку. Чи то через мороз, який, до речі, сьогодні добре пощипував, чи то через якісь заплановані справи у представників влади та депутатів, чи, можливо, через те, що містяни дотримувалися рекомендацій лікарів і не прийшли на вшанування, дійство відбулося дуже швидко. Наостанок, всі гуртом поїхали покласти квіти до меморіальної дошки політичному діячу, засновнику Народного руху України В’ячеславу Чорноволу. На цьому вшанування Дня Соборності України в Бердичеві і завершилося.
За матеріалом сайту: rio-berdychiv.info
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України»[2][3]. Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено[4].