Отримавши свідоцтво про приватизацію квартири, людина стає співвласником й іншого майна – стін, підвалів, горища, сходового майданчика, ліфта. Отож, співвласники повинні відповідати за свій будинок.
З 1 липня вступив у дію Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Він вніс зміни у відносини між сусідами багатоповерхівок.
Якщо раніше кожен власник квартири мав один рівний голос, коли вирішувалося питання, спільне для всього будинку, то тепер вага голосу, при прийнятті рішень, розподіляється згідно з пропорційністю площі нерухомості. Тобто, якщо людина сплачує більше, то і вага її голосу – більша. Але й відповідальність – також.
Також закон урегулював механізм прийняття спільних рішень.
Запроваджено загальноєвропейський механізм прийняття рішення більшістю голосів. Усі рішення приймають на загальних зборах власників, і їх виконання обов’язкове для всіх. Таке, що «я не був на зборах або голосував «проти» – не проходить.
Раніше рішення могло бути прийняте за умови, якщо був кворум і більшість проголосувала. Тепер можна, впродовж 15 днів, обійти квартири і дозбирати підписи за рішення, під час письмового опитування. Потім підсумовуються всі голоси разом.
Також закон зобов’язує мешканців тих будинків, які не утворили ОСББ, винайняти собі управителя будинку, який допомагатиме їм керувати будинком. Адже ЖЕКи в такому форматі, які вони є зараз , будуть ліквідовані.
До 1 липня 2016 року тим будинкам, які ще не матимуть управителя, на конкурсних умовах місцеві органи влади оберуть таку організацію. Раніше нам призначили ЖЕК, і ми мусіли терпіти. А тепер можна буде зібратися і, якщо послуги та робота управителя не влаштовують, то змінити його.
Автор: юрист Ковальський Є.Р.
Матеріал сайту: berdpo.info