
Нещодавно на сайті одного зі ЗМІ нашого міста з'явилась інформація про те, скільки коштуватиме прогодувати дитину, що відвідує заклади освіти у другому півріччі 2016 року. У журналістському тексті детально розписувалась вартість харчування для садочків та шкіл. Але читачів найбільше вразили цифри. Зокрема, йшла мова про те, що вартість одного дитино-дня у ясельних групах становитиме 50 грн., для інших груп, порядку 70 грн. за день.
На жаль, ми не можемо зараз послатись на джерело інформації, так як повідомлення, через певний час, було видалене з так званого «надійного» сайту. До редакції «Бердичівського погляду» стали телефонувати стурбовані батьки з проханням пояснити, чи справді таке рішення приймалось на засіданні виконкому. Ми вирішили пояснити читачам, як буде організоване харчування дітей у ІІ семестрі 2015-2016 навчального року у закладах освіти.
«Є норми, за якими проводиться харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. 25 січня, на засіданні виконавчого комітету, був затверджений розмір харчування одного дитино-дня, що не перевищує 17, 39 грн. - для вихованців ясельних груп, 26, 97 грн. – для дошкільних груп, 33, 74 грн. – санаторних груп дошкільних навчальних закладів. Батьківська плата становить 65% від цієї суми», - пояснила заступник міського голови Валентина Адаменко. Тобто, за день перебування дитини у садочку, батьківська плата становитиме: ясельки – 11, 30 грн., дошкільні групи – 17, 53 грн., санаторні – 21,93 грн. Ближчим часом, вартість харчування змінюватись не буде. Виходячи з цього, цифри у 50 та 70 грн. не відповідають дійсності.
Плата за харчування розраховується в залежності від меню, яке відрізняється для кожного віку. Стандарти харчування в садочку розраховані в інституті харчування. Цих норм дотримуються всі державні дошкільні установи. Обсяги харчування, якість продуктів, що входять в дитяче меню, контролюються СЕС. Меню складається не лише з урахуванням потреб дитини, а й її смакових особливостей. Щодня в раціоні є молочні продукти, м'ясні або рибні, хлібобулочні вироби, овочі та фрукти.
Що стосується продуктів, з яких готуються страви, то вони закуповуються через тендер і мають відповідні сертифікати якості. Ціни на деякі з них нижчі за ринкові. Керівники дошкільних закладів відповідають за їх якість, тому, перш ніж потрапити на дитячий стіл, продукти ретельно перевіряються.
Плату за харчування для дошкільнят вираховують у Централізованій бухгалтерії міського управління освіти. Для цього існують спеціальні програми. Вартість меню може різнитись, але не бути вищою за затверджений розмір харчування одного дитино-дня, що не перевищує 17, 39 грн. - для вихованців ясельних груп, 26, 97 грн. – для дошкільних груп, 33, 74 грн. – санаторних груп дошкільних навчальних закладів. Від цієї суми батьки сплачують, як ми вже наголошували, 65%.
На жаль, непоодинокими бувають ситуації, коли батьки не сплачують за харчування дітей по кілька місяців. «Якщо більше двох місяців кошти не поступають, то дитину можуть виключити із садочку. Але до цього, на щастя, не доходило. Батьки усвідомлюють відповідальність, яка на них лежить і виконують взяті на себе зобов’язання», - розповіла бухгалтер по дошкільному харчуванню Централізованої бухгалтерії міського управління освіти Галина Волинець.
Тому хочеться вкотре нагадати колегам, що ми, журналісти, формуємо інформаційний простір міста і несемо повну відповідальність за кожне сказане та написане нами слово. Перевіряти факти – наш прямий обов’язок, яким не можна нехтувати. Неточність та викривлення інформації неприпустимі для журналістських повідомлень, вони є прямим порушенням Кодексу професійної етики українського журналіста, одинадцять статей якого, мабуть, мало хто читав…
Автор: Зоряна Бовіт
Матеріал сайту: berdpo.info