Дебати у Бердичеві не завжди виходять конструктивними. Здебільшого новий депутатський склад Бердичівської міської ради, працюючи над розглядом того чи іншого питання, прагне заглибитись у його суть. Так намагаються знайти спільне рішення. Проте під час його пошуку нерідко одні демонструють правову безграмотність, інші ж – переходять на особистості. Так само трапилося і на засіданні депутатської комісії, яка займається депутатською діяльністю, законністю, антикорупційною політикою і правопорядком.
Депутат Тетяна Домбровська пояснює: від депутата Станіслава Лужанського (який очолює комісію соціально-економічного розвитку, інфраструктури, бюджету, фінансування і цін) 29 січня надійшла рекомендація міському фінансовому управлінню призупинити виділення коштів громадським організаціям за програмою соціальної підтримки громадян. Але за неї депутати одноголосно проголосували раніше, на сесії міської ради 26 січня.
“На той момент у комісії не було жодних претензій чи рекомендацій щодо недоцільності прийняття даного рішення”, – каже Тетяна Домбровська.
Утім, Станіслав Лужанський все ж зібрав комісію, аби настояти на своєму. Депутат Домбровська каже: комісія була не у повному складі, а підпису секретаря у протоколі не було.
Детальніше про те, як “доходили консенсусу” на комісії у відео.
“Дану рекомендацію надали у зв’язку з тим, що комісія поставила питання про те, щоб призупинити виділення коштів громадським організаціям по затвердженій вже програмі до прийняття положення про міський конкурс соціальних проектів неприбуткових громадських організацій, який Лужанський в секретаріаті попросив згідно заяви виставити на офіційний сайт”, – каже Тетяна Домбровська.
Разом з тим депутатка говорить: після сесії на ім'я міського голови Станіслав Лужанський надіслав листа з проханням виділити фінансову підтримку 30 тис. грн громадській організацій “Патріотична сила”. У цьому депутати вбачають корупційні дії, адже відомо, що тривалий час Станіслав Лужанський очолював саме цю громадську організацію. Зараз, запевнив сам Станіслав Іванович, він не має причетності до її керівництва.
Якщо ж все-таки призупинити фінансування окремих громадських організацій у місті (сюди відносяться ветерани, афганці, інваліди, які не мають змоги фізично утримувати ГО), то на них чекає фінансова відповідальність. Це підтверджує і начальник фінансового управління міськради Бердичева Алла Пацата, яка говорить, що голова бюджетної комісії має ознайомитися все-таки найперше із бюджетним кодексом, а потім давати рекомендації.
Загалом же ініціатива підтримки громадських організацій Бердичева доволі непогана, погоджується Тетяна Домбровська. Але рекомендація має бути вивченою, доопрацьованою і відповідати законам України. Втім, у місті нараховується понад 150 громадських організацій. І не всі із них є активними. Тому як має бути організована їхня фінансова підтримка із міського бюджету – має пояснити сам Станіслав Лужанський у понеділок, о 15:00, коли представники ГО міста зберуться для отримання такої інформації.
“У зв’язку із тим, що вже прийнятий закон про фінансування ПТУ державою, міський бюджет є не таким плачевним. Якщо голова бюджетної комісії знайде кошти у бюджеті, ми зможемо розглянути його рекомендацію. Сама ініціатива гарна, бо ініціативи громади мають мати підтримку”, – каже депутат Тетяна Домбровська.
Матеріал сайту zhitomir.today