До бердичівського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів прибула медико-технічна бригада із Хмельницького – представники тамтешнього державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Протези, ортези, бандажі та корсети, ортопедичне взуття та устілки – ось перелік того, що на ньому виробляють.
У центрі бригада перебуватиме кілька годин, за цей час, зазвичай, вона встигає обслужити близько трьох десятків маленьких підопічних. Її недарма називають медико-технічною: поки лікар консультує, доки оформлюються папери, інший фахівець знімає необхідні мірки, аби виготовити для дитини потрібний тій технічний засіб реабілітації. Тут само видають вже готові ортези, взуття тощо. Дуже важлива деталь: і консультація, і замовлення, і, власне, самі вироби – все це безкоштовно.
Час від часу бригада приїжджає до їхнього центру, розповідає Тетяна Осадчук, із собою хмельничани привозять раніше замовлені у Бердичеві протезно-ортопедичні вироби. Окрім того, останні можуть вислати поштою. Чи варто казати про суттєву економію грошей та часу бердичівських батьків?
На базі підприємства, інформує головний у бригаді Андрій Фурман, створено спеціальний центр, у стаціонарі якого люди з порушеннями центральної нервової системи та опорно-рухового апарату проходять реабілітацію. Тож можна, не чекаючи приїзду фахівців до Бердичева, пройти повний курс у Хмельницькому. І знову таки – це не коштуватиме ані копійки.
Схема безкоштовного отримання виробу від хмельницьких протезувальників доволі проста: отримуєте необхідні документи від свого лікаря, несете їх до управління соцзахисту, те надає відповідне направлення, за яким у Хмельницькому виготовляють все необхідне. Але, напевне ж таки, краще діяти через центри, подібні тому, що очолює Тетяна Осадчук.
І наостанок не менш актуальна сьогодні деталь: хмельничани фахово працюють не лише з дітьми. В їхньому центрі, наголошує Андрій Фурман, є реальна можливість безкоштовно допомогти учасникам АТО, котрі отримали інвалідність.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК