
В рамках виконання проекту «Сучасними кроками у здорове щасливе майбутнє: впровадження соціальної анімації у сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї (РЗ/ПС) на допомогу сільській молоді», що реалізується Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку/ USAID Бердичівською міською громадською молодіжною організацією «Молодь обирає життя» була здійснена оцінка потреб сільської молоді у сфері РЗ/ПС шляхом проведення локальних фокус-груп для педагогічних працівників та анонімного анкетування учнів.
У давні часи здоров’я визначали як відсутність хвороб. Проте життя не стоїть на місці. Часи змінюються, і людина змінюється разом із ними. Поняття про здоров’я трансформувалося в більш широке уявлення про людину як істоту, більш соціальну, ніж біологічну. Воно збагатилося таким поняттям, як «благополуччя». Оскільки в сучасному світі зовсім недостатньо не мати захворювань, а треба бути ще й благополучним у певних відношеннях. Розуміння поняття «благополуччя» торкається всіх сторін життя людини, в тому числі і репродуктивної сторони здоров’я.
Саме такий підхід покладено в основу розробки проекту БМГМО «Молодь обирає життя» та вирішення проблеми, зазначеної у ньому.
В анкетуванні прийняли участь 128 учнів з одинадцяти загальноосвітніх та одного професійно-технічного навчальних закладів. Базою для проведення були вибрані різні типи навчальних закладів: гімназія (24 учні), загальноосвітні школи із чисельністю учнів до 100 (4 заклади; 22 учні), загальноосвітні школи із чисельністю учнів до 200 (6 закладів; 60 учнів), професійно-технічний НЗ (20 учнів). З них 75 дівчат та 53 хлопця. З них 75 дівчаток та 53 хлопчика.
Анкета включала 10 запитань, які дали можливість виявити актуальність проблеми, розуміння поняття «репродуктивне здоров’я», оцінку інформаційної обізнаності проблеми, потребу в отриманні послуг (медичних, соціальних, освітніх).
Результати опитування будуть покладені в основу побудови програми інтенсив-курсу навчання підлітків у якості посередників між надавачами та отримувачами послуг у сфері репродуктивного здоров’я. Планується підготувати 20 учнів та 10 педагогічних працівників; про що будемо і надалі інформувати громадськість Бердичівщини.
Матеріал сайту: http://berdpo.info/