
З часу анексії Криму та війни на сході держави, українці вперше за період незалежності зіштовхнулися з таким поняттям, як вимушені переселенці. Бажання не жити не окупованій території та зберегти життя собі і своїм рідним у зоні ведення бойових дій спонукає наших співгромадян шукати прихистку по всій країні. Хтось знайшов його у нашому місті.
Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Оксана Прокуратор розповіла, що станом на березень 2016 року, у Бердичеві нараховується 603 вимушені переселенці, з яких понад сотні – діти. Всього до нашого міста за два роки з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей перемістилося 800 осіб.
32 особи, з числа вимушених переселенців, проживають у гуртожитках міста. Чотири людини, з яких двоє інваліди І групи, влаштовані до геріатричного пансіонату. Всі інші проживають у рідних та знайомих. Є й ті, хто винаймають житло.
Діти відвідують дошкільні заклади (16 дітей) та школи міста (41). Двом сотням пенсіонерів, за місцем вимушеного проживання, проводиться нарахування пенсії. Ще кілька з них чекають необхідних документів.
45 особам з числа вимушених переселенців, за підтримки Бердичівського центру зайнятості, вдалось знайти роботу в нашому місті. Загалом, на обліку у службі перебуває 117 внутрішньо переміщених осіб з Криму та Донбасу.
Оксана Прокуратор зазначила, що усі особи з числа вимушених переселенців, занесені до єдиної бази даних. Вони отримують необхідну допомогу та підтримку. Є серед них і ті, кого забезпечують безкоштовним харчуванням.
Автор: Соломія Мишко
Матеріал сайту: http://berdpo.info/