Згідно із законом про декомунізацію, у Бердичеві підлягають перейменуванню близько 80-ти вулиць. Робота комісії з перейменувань вулиць, площ і провулків розпочалась ще восени минулого року і ось, врахувавши усі зауваження і пропозиції мешканців міста, фахівців житлово-комунальних підприємств, освітян, депутатів, які активно долучились до процесу перейменувань, минулої суботи відбулось вже третє, підсумкове, засідання.
Подальшого обговорення потребують назви трьох вулиць: Котовського, Сестер Сломницьких і Гайдара. Стосовно останньої, то не дійшли згоди, як все-таки назвати: Гостинною чи Християнською.
Бути вулиці Сестринській, а чи Здоров’я із нинішньої Сестер Сломницьких, а Котовську назвати Одеською, чи Геройським Шляхом – мають вирішити мешканці тих вулиць, а депутати, насамкінець, проголосувати за проект рішення міської ради, врахувавши пропозиції комісії та бердичівлян.
Які ж труднощі чекають бердичівлян по зміні назв їх вулиць? Фінансово – майже ніяких.
Із 77-ми перейменованих вулиць 15-ом повернуто їх історичні назви. Не підпали під переназву вулиці: Черняховського, Семака і Бразульського. Спираючись на довідку із Українського інституту національної пам’яті, отримали дозвіл не перейменовувати вулиці: Червону, Карла Маркса, Лілії Карастоянової, Паризької Комуни, Сакко і Ванцетті. Зі слів голови комісії, у майбутньому міська рада доручить житлово-комунальному господарству розробити зразки аншлагів, аби таблички на будинках із назвами вулиць та номерами мали сучасний вигляд.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Андрій Аступ
ТРК ВІК