Телефони, планшети, плеєри… Чи не щодня люди купують ці речі, які стали життєвою необхідністю у сучасному суспільстві. Хтось замовляє їх на Інтернет-сайтах, хтось купує в магазинах. У будь-якому випадку при купівлі таких ґаджетів ми отримуємо талон з гарантією від 6 місяців до 2 років, в залежності від того, що придбали і на який строк дає цю гарантію компанія-виробник. Та часто трапляється, що наш телефон, планшет чи той самий плеєр ламається чи, кажучи молодіжним сленгом, «глючить» раніше терміну закінчення гарантії. Вихід із ситуації один – нести в ремонт туди, де купували. Та чи впевнені ви, що це все буде швидко та якісно? І що вас у даному випадку не обмануть. Адже більшість людей, віддаючи свій ґаджет для ремонту, навіть не задумуються над можливими проблемами і цілком та повністю довіряють тим, хто має усунути недоліки у роботі товару. А якщо щось і йде не так, то особливо в це на вникають і не сперечаються, думаючи, що сервісний центр краще знає.
Ситуація однієї жительки Бердичева доводить протилежне. Придбавши в одному з місцевих магазинів мобільної техніки планшет, вона й подумати не могла, які проблеми чекають на неї згодом. Не дуже дорогий ґаджет (хоча сьогодні для більшості людей 1500 гривень – це чималі кошти, бо дехто має таку зарплатню, а пенсіонери живуть за таку пенсію) однієї з нових марок, що не так давно з’явилися на вітринах міста – «Nomi» - на перший погляд здавався нормальним. Та й ціна була приваблива, на рівні з іншими планшетами більш відомих марок. Через півтора місяця покупка показала свою негативну сторону – погас екран. Бердичівлянка занесла свій ґаджет в магазин, в якому його придбала, аби відремонтувати. Тим більше, що пройшло не так багато часу з моменту придбання і він був ще на гарантії.
Планшет ремонтували більше місяця, хоча ремонт повинен здійснюватися терміном до 2 тижнів. Якщо ж довше, то нараховується «неустойка» – 1% за кожен додатковий день. Проте дівчина виявилася напрочуд терпеливою та чекала повернення свого пристрою. Два тижні нормальної роботи і… знову те саме. Знову бердичівлянка несе свій планшет у той же такий магазин на ремонт. Знову цілий місяць його, начебто ремонтують, після чого зателефонували і приголомшили новиною: «Вас лишили гарантії». Нічого не розуміючи, дівчина звернулася за допомогою до свого родича. Благо чоловік виявився обізнаний з правами споживачів. Прийшовши на розбірки, він почав вимагати «Акт про технічну експертизу», яку сервісний центр Києва повинен надати, щоб пояснити, чому і з яких причин відмовлено в гарантії. Такого акту не було. Більше того, в гарантійному талоні не було взагалі ніяких записів про ремонт планшету - абсолютно чистий аркуш паперу. Чоловік пригрозив, що напише заяву з вимогою провести технічну експертизу, яка здійснюється протягом 3 днів та повинна показати, з чиєї вини - споживача чи виробника - виникла поломка.
Заметушившись, продавці магазину мобільної техніки Бердичева одразу почали виправдовуватися, мовляв, дівчина, що здавала ґаджет у ремонт, все не так зрозуміла. Насправді ж, за словами продавців, знята гарантія на зарядний пристрій. На вимогу чоловіка вписати в гарантійному талоні відомості про 2 ремонти, пролунала відповідь, що це потрібно чекати близько 2 тижнів, поки гарантійний талон направлять спочатку у Київ, а потім в Житомир, де проводилися ремонтні роботи. Чоловік погодився зачекати.
Не бажаючи мати проблеми та розуміючи що кого-кого, а обізнаного чоловіка не проведеш так, як безпорадну дівчину, магазин вирішив зам’яти цю ситуацію та вирішити все по-доброму. Їй зателефонували через два тижні та сказали прийти забрати гроші за свій планшет, бо його неможна відремонтувати. Згідно ч.1 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів»: «У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар».
Оскільки протягом всієї тяганини планшети цієї марки різко зникли з вітрин даного магазину, хоча раніше вони там були, дівчині відшкодували суму, витрачену на придбання товару.
Добре те, що добре закінчується. Але найчастіше в таких ситуаціях, а вони трапляються нерідко, люди не проявляють такої завзятості і потрапляють на «гачок» ось таких магазинів, які спеціально тягнуть час з ремонтом, щоб закінчився строк гарантії і покупець ремонтував техніку за свої кошти. І якщо така поломка трапляється не раз, а як мінімум двічі чи тричі, то ви маєте шанс витратити чималу суму за сумнівний сервіс.
Найбільш неприємним фактом, на який люди не звертають уваги, у всіх таких історіях є те, що під час купівлі будь-якої техніки доволі часто не робляться ніякі записи у гарантійні талони з указанням строку гарантії та не ставиться мокра печатка, яка там повинна стояти.
Тому потрібно бути дуже уважним при купівлі техніки, як мобільної, так і побутової. Варто звертати увагу навіть на такі, як здається на перший погляд, дрібниці, бо потім вони переростають у великі проблеми. І головне – потрібно знати свої права, як споживача, щоб добитися правильного виконання ремонту техніки зі сторони сервісного центру та щоб убезпечити себе від неприємних ситуацій.
Матеріал сайту: http://www.rio-berdychiv.info/