Мабуть, багато хто з бердичівлян та мешканців району задавалися питаннями: що ж сталося з Асфальтним заводом між селищем Гришківці і селом Осиково? Куди зникла техніка та інше обладнання, що тут були? Хто понесе за все це відповідальність?
Нагадаємо, що у 2013 році дорога Житомир-Бердичів (яка є частиною державної траси Житомир-Могилів-Подільський) увійшла до десяти найгірших в Україні. У цьому ж році між вище зазначеними населеними пунктами з'явився потужний асфальтний завод, який, відповідно, зайнявся ремонтом траси. Але, на жаль, його не було закінчено. Фактично, після Революції Гідності завод потихеньку почали розкрадати. Наразі на цьому місці пустир, залізна конструкція та кілька побитих цистерн.
Бажаючи дізнатися, чи знайдені винні у розкраданні майна Асфальтного заводу, наші журналісти звернулися до Бердичівської місцевої прокуратури. У відповідь отримали відписку, що прокуратура не володіє запитуваною інформацією і, своєю чергою, перенаправляє запит до Бердичівського райвідділу поліції.
Речник поліції Ірина Коломієць повідомила нашим журналістам, що у правоохоронців знаходиться три провадження з приводу розкрадання майна асфальтного заводу. «Матеріали направлені до слідчого управління головного управління національної поліції в Житомирській області», - зазначила вона.
Займався цим питанням і народний депутат України Олександр Ревега. Його помічник-консультант Віталій Березовенко повідомив, що ще понад рік тому на адресу депутата надійшло звернення від однієї з громадських організацій із приводу розкрадання майна Асфальтного заводу. Активісти навіть зазначали, що було викрадено і де все може бути. Йшло посилання на те, що майно знаходиться у бердичівських підприємців, які займаються суміжними видами діяльності, зокрема, каменевидобуванням.
Тоді Олександром Ревегою було надіслане звернення до бердичівських правоохоронців із метою негайно вжити заходів реагування. Згодом народний депутат отримав відповідь, що подібне звернення вже не перше. Надходили вони і в 2014 році. За їх результатами було відкрито два кримінальні провадження. Слідство ніби проводилось, але його фактично не було.
«У зв’язку з цим було надіслане звернення до Міністра внутрішніх справ із вимогою негайно відреагувати і змусити місцеву поліцію діяти відповідно до закону. Але, по суті, з Міністерства прийшла відписка. Враховуючи цю ситуацію, у квітні минулого року був надісланий запит на ім'я Генерального прокурора України. На той момент Генпрокуратура здійснювала нагляд за перебігом слідства. У запиті просили вжити заходів прокурорського реагування до працівників поліції та слідчих, які не виконували покладених на них завдань, і, фактично, гальмували слідство», - розповів Віталій Березовенко.
Наразі нагляд за слідством здійснює обласна прокуратура. «На даний момент слідство не закінчено. Але особисті спостереження показують, що майно розтягують. Ми з депутатом бачили це на власні очі. Сповістили працівників поліції, виїхала оперативна група, але потім нам повідомили, що такі дії були правомірними. Майно відвозилося на зберігання у Вінницьку область», - додав Віталій Березовенко.
Незрозуміло, чому відчувається така бездіяльність правоохоронців у питанні розслідування винних у розкраданні Асфальтного заводу? Формально важко сказати, хто є його власником. З одного боку - держава. З іншого – організація, яка його зводила, користувалася майном і якимось чином передала його у заставу кільком банкам. Якщо власник не звертається до правоохоронних органів, не пояснює, що саме було викрадено, то, зрозуміло, що складно розпочати активні слідчі дії. Але з іншого боку відчувається зацікавленість певних осіб в тому, щоб винні не були знайдені.
Матеріал сайту: http://berdpo.info/