Звертаючись до присутніх, як до людей, які за кілька років, вступивши у самостійне життя, будуватимуть новий Бердичів і державу, мер відзначив, що старшому поколінню хотілось би, аби молодь любила місто не на словах. Саме тому у бердичівській книгозбірні розпочинається масштабний проект, спрямований на те, аби молодь брала активну участь у житті міста, пропонуючи ідеї з покращення життя в ньому. На думку Василя Мазура, є два варіанти розвитку подій: або висловлювати своє невдоволення життям в Бердичеві і нічого при цьому не робити, або долучатись до процесів життєдіяльності міста і спробувати його змінити на краще.
Подумавши над тим, як молоді можна дати майданчик для проголошення і втілення своїх ідей, живого спілкування, посадовці згадали про широко розгалужену і збережену бібліотечну мережу. Її вирішили реформувати, зробивши бібліотеки не лише місцем, де можна отримати знання, але й обговорити загальноміські проблеми, пошукати способи їх вирішення. Відповідні пропозиції, сформовані юними бердичівлянами, надаватимуться владі, керівникам підприємств, установ чи організацій.
«Хочемо почати з центральної бібліотеки, зробивши в ній своєрідну лабораторію, майданчик для обговорень. Долучиться до процесу реформування і міський Палац культури імені О. Шабельника, де є великий дискотечний зал, який нині не працює – ми віддаємо його молоді. Кошти на його реконструкцію передбачено, а от яким саме він буде – вирішувати вам, адже це буде місце, де ви зустрічатиметесь для обговорення серйозних пропозицій», - каже Василь Мазур.
Молодь у Бердичеві обдарована і має бажання працювати у всіх напрямках, свої знання вони зможуть застосувати і на практиці – юним мешканцям міста дадуть можливість ознайомитись з роботою підприємств, можливо, внести пропозиції з покращення їхньої роботи, залучати різні гранти для розвитку міста.
Куратором проекту стане Тетяна Кущук, заступник директора ЦБС, яка коротко розповіла про його суть – зробити вдалий ребрендинг бібліотек, як простору для активної молоді. «Ми будемо збиратись в сучасних форматах, тут відбуватимуться тренінги та майстер-класи, настільні та соціальні ігри, сімейні посиденьки та суто наші, бердичівські, ексклюзивні нестандартні стартапи», - розповідає заступник директора.
Молодіжному центру вже й робочу назву придумали: «М-формат», тобто молодіжна формація, якщо вона сподобається, то стане постійною. Одразу ж було окреслено і напрямки, за якими працюватиме молодь для нашого міста: неформальна освіта, екологія, туризм, патріотичне виховання, здоровий спосіб життя, комунікації.
Поки що відкритим залишається питання, чи зможуть долучатись до роботи проекту з своїми ідеями активісти, які вже досить довгий час настирно штурмують цитадель міської влади, намагаючись достукатись до посадовців, дошкуляючи їм інформаційними запитами та ідеями.
Матеріал сайту: http://www.rio-berdychiv.info/