Про відродження українського села шляхом забезпечення людей роботою, збільшення прибутковості сільського господарства та відходу від сприйняття України як сировинної зони, говорили в стінах бердичівської РДА 24 березня. На Бердичівщину прибули аграрії-учасники семінару «Свій до свого: кооперативні можливості для Житомирщини».
Презентували присутнім концепцію відродження кооперативного руху та діяльність Першого національного кооперативу експерти у сфері розвитку громад: директор Благодійного фонду «Зміцнення громад», член правління Українського форуму благодійників Тетяна Василик, заступник голови Першого національного аграрного кооперативу Іван Павльо, віце-президент Українського кооперативного альянсу Оксана Зазимко, керівник транспортного напрямку Першого національного аграрного кооперативу Андрій Сапіженко та доктор соціальної економіки, доцент папського Григоріанського університету (Рим), Президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда.
Перед початком заходу привітав гостей Максим Самчик, голова Бердичівської районної ради. У своєму вступному слові він відзначив, що нині виникає необхідність повертатись до кооперативів та заготівельних контор. Як приклад,він навів Хмельниччину, де з червня 2015 року успішно працює Перший національний аграрний кооператив, до складу якого входить понад 3000 селян. «Позитивний досвід сусідньої області могла б використати і Житомирщина, - переконаний голова райради, - а Бердичівщина може стати пілотним районом, де розвиватиметься кооперативний рух. Переваги об’єднання на собі відчують селяни і фермери, а не великі агрохолдинги».
Семінар складався з двох частин. Під час першої, теоретичної, запрошені експерти окреслили передумови відродження кооперативного руху, розповіли про результати роботи Першого національного аграрного кооперативу та презентували його прибуткові програми для розвитку сільських громад. Мета концепції - повернення до життя села шляхом впровадження дієвих економічних моделей, спрямованих на виробництво селянами високоякісної продукції та її гарантовану реалізацію за ринковими цінами.
Під час другої частини заходу люди задавали найрізноманітніші питання стосовно проекту та його програм, адже відродження села, зростання добробуту і прибутків селян, їхній соціальний захист нині актуальні, як ніколи.