Сьогодні – Міжнародний день боротьби із туберкульозом. За даними Міжнародної організації охорони здоров’я, понад 80 відсотків населення України є носіями туберкульозної палички. Ситуація з туберкульозом у всьому світі примушує світову спільноту вживати серйозних заходів по боротьбі із цією хворобою. В Україні протитуберкульозна служба чи не єдина, яка повністю забезпечена медикаментами. Але проблеми розповсюдження хвороби залишаються.
Лікарі Житомирського протитуберкульозного диспансеру стверджують: хвороба стала соціальною проблемою і подолати її лише їхніми силами – неможливо. Багатодітна і знову вагітна мама з Чуднова не має проблем із туберкульозом на відміну від інших – хворих батьків, які щедро інфікують своїх рідних туберкульозною паличкою. У групі ризику опинилися близько п’яти тисяч дітей Житомирської області. На щастя, для профілактики та лікування дитячого туберкульозу в області створено усі умови – зазначають фахівці. Для дітей з відкритою формою – окреме боксоване крило. Продовжити лікування можна в обласному дитячому протитуберкульозному санаторії «Лісовий берег». Фахівці стверджують: дитячий туберкульоз успішно виліковується на відміну від туберкульозу дорослих. І все ж попри усю важкість медикаментозного лікування, подолати критичний стан можливо – потрібно лише бажання хворого. Стурбовані фахівці значним збільшенням хворих на хіміорезистентний туберкульоз. Зазвичай він виникає тоді, коли пацієнт халатно ставиться до прийому ліків удома. Ця форма практично вже не піддається лікуванню. Для таких хворих в обласному протитуберкульозному диспансері діє окреме відділення. А ще з-поміж нововиявлених значна кількість мають супутню страшну інфекцію – СНІД.
Матеріал сайту: http://www.tvradiozt.com.ua/
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.