Необдумані вчинки здатні призвести до купи серйозних проблем, і одна з таких – потрапляння до тенет торгівців людьми. У бердичівському професійно-технічному училищі № 4 представники Міжнародної організації з міграції (МОМ) у партнерстві з місцевою молодіжною ГО «Молодь обирає життя» реалізовували проект «Рішення мають бути виваженими…», його мета – донести до учнів все головне про таке явище, як торгівля людьми.
«Чи актуальна взагалі дана проблема для України?», – запитає хтось? «Більш ніж», – відповідають фахівці: починаючи з 1991 року, інформують, в Україні від торгівлі людьми постраждало близько 160 тисяч осіб. Чому проект реалізовують саме у закладах профтехосвіти? Тому що випускники останніх відносяться до однієї з найбільш вразливої у цьому плані категорії населення.
Одного разу вони вже спілкувалися на тему торгівлі людьми: тоді у рамках проекту фахівці МОМ протягом трьох днів готували юних тренерів з кола самих профтехзакладів із тим, аби ті наступного разу самостійно виступили перед однолітками. Хто, як не ровесник – на тій самій мові, із тими самими інтересами й уподобаннями – зможе донести до тебе ту чи іншу важливу проблему?
Дмитро Постой – один із 32-х юних тренерів Бердичева й Житомира, котрим довірили провести комунікаційний марафон. Чи лише за межами України торгують людьми? Що являє собою трудова експлуатація? Що насамперед необхідно зробити перед виїздом за кордон? Кому під час подорожі можна тимчасово надати свій паспорт? На ці та ряд інших питань тесту на самому початку марафону повинні були відповісти Дмитрові колеги з навчання. А наприкінці, отримавши від тренерів чимало корисної інформації, – зробити те саме вже з урахуванням отриманих знань. Можливо, та інформація «озброїть» молодь і убезпечить, зрештою, від потрапляння під вплив зловмисників.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.