
Розглядаючи ті чи інші витвори мистецтва, нерідко задаєшся питанням: а що є натхненням для митців? Звісно, природа, кохання, емоції, спогади… Не зайвим додати до цього переліку й різні суспільні явища, які, зокрема, надихають на створення своїх шедеврів карикатуристів. Такі зображення можуть розсмішити, але найбільше змушують задуматись і проаналізувати, чому явище, показане на малюнку, має місце у нашому житті.
6 квітня, у Музеї історії міста, відкрилася виставка робіт українських карикатуристів, присвячена темі толерантності та дискримінації. Для України ця проблема важлива, адже нерідко жінки у нашому суспільстві відчувають утиск своїх прав. На жаль, не почуваються на рівних люди з інвалідністю. Не варто забувати і про маніпуляцію нашою свідомістю з боку ЗМІ, проблему працевлаштування молоді, соціальну несправедливість, свободу слова. Всі ці теми знайшли відображення у карикатурах, презентованих в Бердичеві.
«У Бердичеві ми вперше, і скажу, що нам тут дуже сподобалось. Не у всіх містах нас зустрічають так тепло, як у вас. Це вже наша сьома виставка. Проходить вона за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження"», - розповів голова Асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев. Однією із причин проведення виставки саме у нашому місті є те, що видатний карикатурист України – Ігор Лук'янченко - родом з Бердичева.
На виставці презентовані роботи Олександра Ковтуна, Костянтина Казанчева, Вадима Симинога, Олександра Дубовського, Віктора Голуба, Георгія Майоренка, Філіпа Марущака, Марії Швайки, Олександра Житнікова, Валерія Чмирьова, Сергія Семендяєва, Олександра Костенка, Віталія Левицького, Віктора Сафонова, Андрія Саєнка, Михайла Маєвського, Володимира Адамовича, Олександра Андрющева тощо.
Виставка робіт українських карикатуристів триватиме до 22 квітня. Наступним її пунктом стане Хмельницький. Костянтин Казанчев пообіцяв провести майстер-клас учням художньої школи. Звісно, якщо буде на те їх воля.
На останок зазначимо, що під час церемонії офіційного відкриття виставки, Георгієм Майоренко була презентована книга «Магія шансону». Він виконав для присутніх кілька забутих пісень, зокрема, з репертуару Володимира Висоцького. «Музика і пісня – речі, які надихають. А художник не може жити без натхнення», - переконаний карикатурист і музикант.
Автор: Віта Ковтонюк
Матеріал сайту: berdpo.info