
На Житомирщині вже зареєстровано кілька фактів, коли авторам оголошень про розшук викрадених транспортних засобів телефонують особи, які нібито можуть повернути автівку за грошову винагороду. Поліцейські наполегливо радять не довіряти таким сповіщенням, щоб не стати жертвою банальних пройдисвітів.
Останнім часом автовласники, в яких було викрадено транспортні засоби, звертаються не лише до поліції, але й поширюють відповідні повідомлення на веб-сторінках соцмереж, сподіваючись на допомогу громадськості. У свою чергу, користувачі активно підхоплюють і поширюють такі оголошення. А вже за кілька годин або й днів до автовласника на зазначений ним номер телефонують незнайомці, які за грошову винагороду погоджуються надати цінну інформацію про викрадену автівку або ж взагалі сприяти її поверненню.
Одна з житомирянок на гіркому досвіді пересвідчилася: ситуацією вдало користуються шахраї.
ВАЗ-21063, належний подружжю житомирян, був викрадений з двору багатоповерхівки в ніч на 19 квітня. Власник залишив ночувати транспортний засіб під вікнами своєї квартири і відкритим небом. Уранці на звичному місці ВАЗівки не виявив. Звісно, з повідомленням про її викрадення звернувся до поліції.
Допоки правоохоронці розпочали проведення комплексу необхідних заходів, направлених на встановлення місця перебування автомобіля та причетних до його викрадення осіб, заявник вирішив у пошуках заручитися підтримкою громадськості, для чого створив і поширив у соцмережах відповідне оголошення з фото розшукуваного ВАЗа. Реакція віртуальних користувачів і результат не забарилися.
Уже наступного вечора на вказаний в оголошенні номер зателефонував незнайомець, який запевнив, що знає, де знаходиться потрібна автівка і навіть зможе її повернути за винагороду. За свої послуги чоловік запросив 3,5 тисяч гривень. З незнайомцем спілкувалася 43-річна дружина автовласника і, зрадівши очікуваній звістці, жінка перерахувала на продиктований їй рахунок гроші. Звісно, після того ні повернути ВАЗівку, ні взагалі додзвонитися до «благочинця» так і не вдалося. Подружжю знову довелося звертатися до поліцейських. На цей раз із повідомленням про шахрайство.
Правоохоронці кажуть, що кожного заявника, який повідомляє про викрадення транспортного засобу, вони попереджають про подібний розвиток подій і закликають не довіряти неперевіреній інформації. Такі застереження допомогли власникам викрадених у Житомирі «Мазди», «Акури» та «Ланоса» не стати жертвами пройдисвітів, які також телефонували з пропозицією повернути автівки за винагороду.
Тож, найперше, що радять житомирянам поліцейські, - ужити усіх запобіжних заходів, аби унеможливити викрадення вашого автомобіля. Якщо ж така прикрість все ж сталася, не гайте часу і якнайшвидше звертайтеся до поліції.
У разі, якщо ви вирішили розшукати викрадене авто або втрачену іншу річ ще й за допомогою інтернет-користувачів і пообіцяли винагороду, не довіряйте першим-ліпшим повідомленням. У першу чергу, вимагайте від благочинців фото з ідентифікуючими ознаками автівки чи речей (наприклад, номери кузова). Тримайте зв'язок з правоохоронцями і ставте їх до відома про надходження будь-якої інформації. Разом з поліцією ви зможете ретельно перевірити наявні відомості і лише при позитивному підтвердженні приймете рішення про виплату обіцяних коштів тому, хто справді допоможе вам повернути викрадене авто.
Відділ комунікації ГУНП
в Житомирській області