У гостинному і мудрому місті зустрічали освітян із Італії. Делегація, очолювана доктором філософії, професором Пармського, Болонського та Міланського університетів (Італія) Дімітрісом Аргіропоулосом, який є ще й почесним професором ЖДУ ім. І. Франка, мала за мету запросити бердичівлян до активної участі в освітньому проекті по впровадженню інклюзивної освіти.
"Інклюзивне навчання – це забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх закладах". Щоб особливі діти відчували себе рівними серед рівних потрібно попрацювати дорослим. Італія – одна із перших країн, що визнала інклюзивне навчання найкращою формою здобуття освіти. 30-літній досвід впровадження інклюзії в Італії показує, що люди, які мають особливі потреби, пройшовши курс навчання у школі та здобувши післяшкільну освіту є реалізованими, успішними, потрібними суспільству людьми, каже професор пан Дімітріс. Про ідею створення так званої літньої школи на базі педагогічного коледжу говорилось як на офіційній зустрічі, так і на семінарі у самому коледжі.
Директор Бердичівського педагогічного коледжу Алла Лейчук підтвердила, що заклад готовий до інновацій. Все ж інклюзивна освіта – не новий термін для бердичівських освітян. Заступник міського голови Валентина Адаменко розповіла, що на базі загальноосвітніх шкіл і у садочках існують спеціальні групи і класи та вже із цього року на базі шкіл №1 і №6 функціонує 4 інклюзивних класи, у яких забезпечується навчання дітей з особливими потребами (це учні 3-х і 4-х класів) та введено додатково посади асистента вчителя. А з нового навчального року такий клас планується відкрити на базі ЗОШ №12. Насьогодні при дитячих садочках діють спеціальні групи, є такі і у ДНЗ №16 – 2-і, в яких виховуються діти з вадами мовлення і стільки ж – із вадами слуху. Чи готові сьогодні керівники та вихователі до впровадження інклюзії, починаючи із садочків?
Найбільше, на думку завідуючої ДНЗ№16 Ніни Бойко, потрібно готувати батьків, суспільство, налаштовуючи його на цінності громадянського суспільства, яке базується на ідеях рівноправності, толерантності та інклюзії.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.