На 50-ий день після Великодня, через 10 днів після Вознесіння, православні християни відзначають Святу П’ятидесятницю, яка вважається Днем народження Церкви. Це той день, коли на апостолів зійшов Святий Дух, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити, переповідаючи людям учення Божого Сина. Тому називають його ще Зішестям Святого Духа.
На місці зішестя Святого Духа було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається Днем народження християнської церкви.
Із давніх-давен, готуючись до цього свята, господині гіллям дерев і зеленим зіллям заклечували подвір’я, хату, ворота, підлогу в хатах встеляли пахучими травами: м’ятою, любистком, материнкою і чебрецем. Із зіллям люди йдуть до церкви – і весь храм наповнюється пахощами, ароматом зелені. «Це є образом того, як Храм наповнюється Духом Святим…»,- каже отець Костянтин. Під час богослужіння усі стоять у церкві із квітами, тим самим висловлюючи вдячність Богові за духовне життя, адже зелень – символ вічного життя і відродження.
Зішесття Святого Духа на апостолів відзначається як одне з дванадцяти найбільших церковних свят і має назву також Дня Святої Трійці. Трійцею воно зветься тому, що саме в цей день відкрилася світові уся повнота дії Пресвятої Трійці, люди навчились поклонятися й прославляти три лиця (грецькою – “іпостасі”) Єдиного Божества: Отця, Сина, Святого Духа.
Людям віриться, що у кожну домівку разом із освяченою зеленню увійде мир, радість та усілякі гаразди.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК